ciekawie i tanio: zakupy we ”Wszystko po 4zł”

Hej, hej!
Dzisiejszy post będzie o lubianych lub nielubianych sklepikach, w których często robię zakupy. Mam tu na myśli sklepy typu ”Wszystko po 4zł”, czyli miejsca, w których można trafić na wszystko i nic. Dla jednych chińszczyzna i tandeta, dla innych okazja do znalezienia taniutkich perełek i zamienników, a czasem nawet kopii przedmiotów z droższych sklepów. Moja mała przygoda ze sklepami ”Wszystko po 4 zł” zaczęła się kilka lat temu, gdy zaciekawiona witryną jednego z tych sklepów postanowiłam do niego wejść. Nie żałowałam, bo wystarczyła odrobina cierpliwości, wytężenie wzroku i dostrzegłam tam mnóstwo ciekawych przedmiotów!

Kiedyś dość często odwiedzałam te sklepiki, ale ostatnio nie mam już na to tyle czasu i przez to miałam sporą przerwę. Jednak w ubiegłą sobotę wreszcie nadarzyła się okazja, aby znów pobuszować w jednym z nich i coś upolować. To były kolejne ciekawe i tanie zakupy 🙂

Kupiłam plastikowe osłonki na doniczki po 3,50zł/szt., bawełniane koronki 4zł/szt i blaszane pudełeczka za 5zł/szt. Przede wszystkim taniutko, ale i ładnie, bo nie ukrywam, ale bardzo podobają mi się te zakupy. W takich sklepikach zazywczaj szukam ciekawych perełek, stawiam na dekoracje lub praktyczne rzeczy do mieszkania, ale również kupuję dodatki do ozdabiania ubrań czy jakiś przedmiotów.

Pudełeczka małe lub duże, we wzory czy jednokolorowe. Jeśli chodzi o sklepiki ”Wszystko po 4zł” (np. w Tomaszowie) to zdecydowanie można znaleźć tam fajne i praktyczne pudełka do przechowywania różnych rzeczy, czasem nawet pudełka, które posłużą jako opakowanie na prezent.

To co najbardziej przyciąga mnie do tych sklepów to to, że można trafić na piękne koronki czy inne krawieckie dodatki w naprawdę okazyjnych cenach. Bawełniane koronki, tasiemki lub różnego rodzaju sznureczki można wykorzystać naprawdę na różne sposoby.

Dekoracje, ale i praktyczne przedmioty do mieszkania również przykuwają uwagę. W tym sektorze wybór jest większy, ale łatwiej dostrzec coś ciekawego. Osłonki na doniczki, które kupiłam do złudzenia przypominają te z Ikei, z tym, że były prawie 3 razy tańsze! 

Wiadomo, że nie zawsze trafi się taki sklep, w którym znajdziemy coś ładnego, ale może warto raz na jakiś czas do jakiegoś zajrzeć i zobaczyć co oferuje, a być może trafimy na zamiennik poszukiwanej rzeczy i to w znacznie niższej cenie! Jeśli chodzi o mnie, to często na takie trafiam i jestem zadowolona z ich zakupu 🙂

A Wy lubicie kupować w sklepach typu ”Wszystko po 4zł”? 

Share: