czerwone smoothie

Wreszcie doczekałam się sezonu na truskawki! Uwielbiam robić truskawkowe koktajle czy jak ktoś woli smoothie, więc bardzo się cieszę, że można na każdym kroku kupić te owoce. Kolejny raz chcę zachęcić Was do spróbowania tego rodzaju ”przekąski” na przykład zamiast deseru 🙂

Moje czerwone smoothie jest na bazie truskawek, żeby je trochę urozmaicić dodałam również banana. Najprostsze jakie może być, ale jak dla mnie… najsmaczniejsze!

DSC_9336y

DSC_9367p

Wyczytałam w sieci kilka ciekawostek odnośnie właściwości truskawek i bananów, które mogą Was zainteresować! Pokrótce je Wam przedstawię 🙂

Mówi się, że truskawki nie bez powodu mają kształty przybliżone do serca, ponieważ są dla niego dobre, otóż pobudzają białka chroniące je przed chorobami. Obniżają zły cholersterol, a co najbardziej mnie zaskoczyło pomagają schudnąć! Regulują trawienie i przyśpieszają przemianę materii.

Jeśli chodzi o banany to te dostarczają nam dużo potasu. Podobnie jak truskawki przyczyniają się do obniżenia cholesterolu. Jedzenie bananów zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia.

DSC_9342p

Także połączenie truskawka+banan jest dla nas naprawdę dobre!

A Wy lubicie truskawkowe smoothie? 🙂

Share: