DIY: stolik po maszynie do szycia

W tym wpisie chciałam Wam zaprezentować mój własnoręcznie przerobiony mebel! Właściwie mogłabym nawet powiedzieć, że zrobiony, ponieważ każda z części była swego rodzaju odpadem. Stare, zardzewiałe nogi od maszyny i kawałek płyty mdf, dacie wiarę, że mogą stworzyć naprawdę fajny mebel!?

Od dawna marzył mi się stolik po maszynie do szycia. Szukałam takich w sieci i na giełdach staroci, jednak kiedy na takie trafiałam były, albo mocno podniszczone, albo bardzo drogie. W końcu doszłam do wniosku, że zrobię sobie taki stolik sama. Łatwiej było mi znaleźć same nogi od maszyny i osobno dokupić blat, niż gotowy stolik, który trafiłby w mój gust. Chciałam zrobić coś po swojemu i udało się!

DSC_0455e

Pomyślałam, że może ktoś chciałby zrobić taki stolik, więc zostawiam moją krótką instrukcję jak go zrobić!

ng

Żeliwne nogi od maszyny do szycia kupiłam na pchlim targu za 100zł. Blat, a właściwie samą, uciętą płytę mdf znalazłam w garażu, szczotkę również (najlepsza byłaby druciana). Okleinę i spray’e kupiłam w sklepie ”Dekorator”, łącznie zapłaciłam za nie ok. 30zł.

diy

Najpierw wyszorowałam żeliwne nogi szczotką drucianą, poźniej delikatniejszą, lekko je obmyłam z kurzu, następnie chwyciłam za spray w kolorze miedzi i nim opryskałam nogi od maszyny. W międzyczasie do blatu przekleiłam marmurową oklejnę. Blat najlepiej przytwierdzić do nóg wkrętarką, jakimiś małymi wkrętami i gotowe! Cały stolik kosztował mnie około 130zł!

stolik12

stolik12e

stolikpomaszynie

Jak Wam się podoba mój stolik po maszynie do szycia? 🙂

Może ktoś z Was też taki ma?

Share: