dobrze się ze sobą czuć

Witam! 

Ten wpis będzie trochę tematyczny i dla niektórych, mam nadzieję, że odrobinę motywujący. Krótko napiszę o tym co sprawia, że lepiej się ze sobą czuję. Myślę, że to dość istotny temat i warto go poruszyć. Szczególnie dlatego, że jestem kobietą i chciałabym podzielić się swoimi poglądami i sposobami, a może nawet uda mi się pomóc niektórym z Was w drodze do bycia w zgodzie ze samą sobą!

Uważam, że każda kobieta, nie ważne jak wygląda, czy jest niska czy szczupła czy grubsza itd. powinna dbać o swój wygląd. Na swój własny sposób. Nałożyć maseczkę na twarz, zrobić peeling całego ciała, ubrać się, zrobić makijaż, umalować paznokcie, uczesać włosy, jak kto woli. U mnie wygląda to tak, że nawet kiedy jestem w domu i nigdzie nie planuję się wybrać to delikatny makijaż czy ubranie się w normalne ciuchy sprawia, że czuję się ze sobą lepiej. Cały dzień spędzony w dresach, wyciągniętej koszulce i nieświeżych włosach nie sprzyja mojejmu dobremu samopoczuciu. Nie można się zaniedbywać. Trzeba znaleźć dla siebie czas.

Drugą sprawą są kompleksy. Chyba większość z nas je ma. Ja rówież mam kompleksy i czasem zdarza mi się mieć do siebie samej jakieś ale, jednak staram się jak najszybciej zająć myśli czymś innym. Są rzeczy które chcę i mogę zmienić w charakterze czy wyglądzie, więc próbuję to robić, a tego czego nie mogę, to po po prostu staram się zaakceptować. Wystarczyła mała zmiana w postrzeganiu swojej osoby, a przede wszystkim świata i zaczęłam inaczej myśleć, nabrałam pewności siebie. Według mnie to bardzo istotne w tym, abyśmy lepiej się ze sobą poczuły. Kiedy nie brakuje nam pewności siebie i jesteśmy zadbane, stajemy się szczęśliwsze 🙂

Na pewno znalazłabym jeszcze mnóstwo powodów, które wpływają na to, że dobrze się ze sobą czuję, ale napisałam o tym co uważam za najważniejsze.  

A Wy? Jakie macie sposoby na to, aby dobrze się ze sobą czuć? 🙂  

Share: