Duomo!

Wbrew pozorom Mediolan nie jest zbyt skomplikowanym miastem. Bez problemu odnaleźliśmy miejsca, które mieliśmy odwiedzić. Głównie dlatego, że większość z nich leży bardzo blisko siebie!
Następnym przystankiem była Piazza del Duomo. Najpiękniejsze miejsce Mediolanu! Bardzo łatwo je rozpoznać.. bo już z daleka widać, że się do niego zbliżamy^^

Piazza del Duomo

Póki nie interesował mnie Mediolan i to co w nim się znajduje, kojarzyłam go głównie z modą, znanymi projektantami i wybiegami. Ale.. gdy coraz bardziej się zagłębiałam i wreszcie zobaczyłam to miasto, to od razu upatrzyłam sobie obiekt, który od tego wyjazdu zawsze będę kojarzyć z Mediolanem.

Mówię tu o monumentalnej, gotyckiej katedrze z marmuru, znanej jako Duomo. Katedra widoczna już z daleka, robi piorunujące wrażenie. Jej zdobienia są niesamowite! Nie wiadomo na czym skupić wzrok. W dzień wygląda pięknie, ale w nocy zapewne jeszcze lepiej! Niestety nie dotrwaliśmy do wieczora. W tamtym miejscu jest ogrom turystów (szczególnie w sobotę) i także ogrom naciągaczy. Więc trzeba na siebie uważać, ale takiego widoku nie można przegapić czy to dzień, czy noc..

aaa niesamowite! ♥
Jutro kolejna część wycieczki:) 
Do zobaczenia!
Share: