Jak i gdzie szukać tanich wakacji?

Powoli zaczyna się sezon wakacyjny.  Niektórzy już byli na wczasach, inni dopiero planują wyjazdy. Ja i mój facet mieliśmy nigdzie nie lecieć z racji możliwości podróży na inny kontynent, nie będę owijać w bawełnę, otóż planowaliśmy podróż do USA, do mojej rodziny na koniec października. Wyjazd byłby pewny, gdyby nie sprawa ubiegania się o wizę, którą się dostanie lub nie i która jednak nieco kosztuje. Niestety trafiło nam się kilka nieplanowanych wydatków i nasz budżet znacznie się zmniejszył. Dlatego wyjazd ten przesuwamy, a w tegoroczne lato planujemy wczasy w Europie, najlepiej w miejscu, gdzie morze będzie lazurowe 🙂

DSC_0370yy

Tak więc od momentu, gdy podjęliśmy decyzję, że spędzamy wczasy na naszym kontynencie niemal codziennie przeglądam ciekawe oferty i przede wszystkim takie, które są TANIE. Tak jak wspomniałam, mamy mniejszy budżet, dlatego staram się polować na okazję i nawet o mały włos, nie kupiłam wycieczki na Cypr za 295zł. Powstrzymał mnie tylko zbyt bliski termin (znalazłam ją dwa dni przed wylotem). Mój Dawid nie dostałby urlopu, a ja nie zrobię nagłej przerwy w interesie. Ale za sprawą tej oferty postanowiłam stworzyć ten wpis! Bo na pewno każdy kto teraz go czyta chciałby spędzić fajne i tanie wakacje w innym kraju. Z góry zaznaczam, że przedstawię Wam moje osobiste sprawdzone sposoby na wyszukiwanie tanich wakacji. No to zaczynamy!

Jak i gdzie szukać tanich wakacji?

Odpowiedź przedstawię w dwóch podpunktach. Możemy tanio kupić wczasy i możemy tanio stworzyć je sami. W pierwszym przykładzie pokażę jak i gdzie je tanio kupić, a w drugim co pomoże nam tanio je zorganizować.

1.Wyszukiwarki ofert last minute. Oczywiście nie dajcie się zmylić, bo czasem te najtańsze oferty dotyczą bardzo odległych terminów, ale są takie wyszukiwarki, gdzie znajdziemy wyjazd dosłownie na drugi dzień lub kilka dni później i jest on w mega atrakcyjnej cenie. Moim najnowszym odkryciem jest strona travelplanet.pl. Obserwuję ją od dwóch tygodni i już mogę powiedzieć, że jestem zaskoczona ilością przedstawianych ofert i cenami. Tygodniowe wczasy, z uwzględnieniem przelotów, noclegu i często też wyżywienia zaczynają się od 400zł! Ceny rosną w zależności od tego jak odległy może być termin lub jaki standard ma hotel i jaki rodzaj wyżywienia jest w ofercie. Widziałam tam oferty na wczasy w Grecji już od 600zł za tydzień. Swoją drogą Grecja jest fajnym kierunkiem, zwłaszcza wyspy Zakynthos, Korfu czy Rodos. Trzeba na bieżąco śledzić oferty i je porównywać. Najlepiej od razu zaznaczać skąd chcemy lecieć oraz czy chcemy mieć wyżywienie np. śniadania czy HB (dwa posiłki) lub all inclusive, w przypadku tych ostatnich cena może być sporo wyższa, ale wtedy nie musimy wydawać na mieście. Jestem zdania, że sumując całkowity koszt wyjazdu po powrocie wyszłoby na jedno, więc już wolałabym zapłacić więcej od razu, bo i tak wydałabym to na posiłki/napoje na miejscu. Pamiętajcie, że do ofert trzeba doliczyć ubezpieczenie i że ceny zmieniają się każdego dnia! Te przykłady, które zaraz przedstawie jutro mogą mieć znacznie niższe ceny, a może ich nie być już wcale!

grec
Grecja za 586zł

bulhBułgaria za 748zł

 2. Portale o tanim podróżowaniu, najlepszym i najczęściej przeze mnie odwiedzanym jest www.fly4free.pl. Jeśli wolimy sami zaplanować swoje wakacje, warto jest znać tę stronę. Możemy tam znaleźć informacje dotyczące promocji lotów, propozycje tanich wczasów i generalnie wszystko co związane z podróżami w różne zakątki świata jak najmniejszym kosztem.  Zazwyczaj przedstawiane są oferty tanich lotów, ale często można natknąć się na hity cenowe z różnych biur podróży. Jednak w przypadku takich stron, gdzie mamy podane właściwie tylko informacje  o promocjach i nie można od razu kupić gotowca to musimy sami trochę podziałać. Jest to bardziej czasochłonne, aczkolwiek może okazać się jeszcze tańszą opcją niż kupno gotowej z oferty last minute. Zaglądamy na stronę linii lotniczych, bukujemy nocleg, ogarniamy przejazdy do hotelu, fakt jest z tym więcej zachodu, ale jeśli lubimy podróżowanie i nie boimy się brać wszystkiego w swoje ręce to i w ten sposób można stworzyć sobie tanie wczasy!

ctpWczasy na Cyprze za 295zł

lotyLoty na Wyspy Kanaryjskie za 349zł

Podsumowując, sami widzicie, że wczasy za granicą nie muszą być drogie! Jeśli macie możliwość i chęć gdzieś lecieć, to warto odłożyć sobie pieniądze, polować na takie oferty i po prostu siedzieć na walizkach, kiedy wiecie już jaki termin Wam pasuje! Mam nadzieję, że jakoś Wam pomogłam, zainspirowałam do planowania wakacji i oczywiście życzę powodzenia w szukaniu wymarzonych wczasow 🙂

Share: