książki do czytania i kolorowania

No i zaczęło się, na zewnątrz coraz wcześnie robi się ciemno, człowiek się rozleniwia, szybciej staje się senny i przez to najchętniej spędziłby dzień pod kocem. Podczas tych długich jesiennych wieczorów trudniej o kreatywne zajęcia, ale to zdecydowanie najlepszy czas na to, aby sięgnąć po jakieś książki! Ostatnio na mojej szafce zagościły trzy książki, które idealnie nadają się właśnie na te ponure, długie jesienne wieczory.

DSC_0002p

Pierwsza książka, w niebieskiej okładce o tytule Calm, to absolutnie numer jeden jeśli chodzi o książki idealne na ponure dni. Jest to swego rodzaju przewodnik, jak uspokoić swój umysł, przystopować w swoim życiu i otworzyć oczy na przyjemności, które przynosi każdy dzień, a których w biegu często nie dostrzegamy. Znajdziemy w niej mnóstwo obrazków, ciekawych i motywujących tekstów czy badań naukowych.  Sama oprawa graficzna sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech, a w środku chęć do działania!
DSC_0016p

DSC_0013p

Kolejną książką jest ta typowa do poczytania, a jej tytuł to: w Chinach jedzą księżyc. To historia o tym jak europejczycy przeprowadzają się do Chin i doznają niemałego szoku kulturowego, czują się jakby wylądowali na księżycu. W książce opisane są obrazy widziane oczami głównych bohaterów, nie brakuje też zabawnych momentów jakich doświadczyli po przeprowadzce do Szanghaju. Jeżeli lubicie podróże i opowieści o życiu w innym kraju to coś dla Was 🙂

DSC_0005p

A na sam koniec zostawiłam książkę do kolorowania, czyli 365 dni bez stresu. Kolorowanki dla dorosłych zrobiły się niezwykle popularne już jakiś czas temu, pomagają się odprężyć i pozwalają kreatywnie spędzić wolny czas. Osobiście je uwielbiam i serdecznie polecam! W tej którą pokazałam, dodatkowo między kolorowankami znajdziecie fajne i motywujące sentencje na każdy dzień w roku!

DSC_0006p

Podsumowując, przedstawiłam Wam moich faworytów na jesień, trzy książki do czytania i kolorowania. Czyli coś lekkiego i przyjemnego, w sam raz, aby odrobinę umilić sobie te długie wieczory! 🙂

DSC_0026p

DSC_0023p

Ciekawi mnie czy znacie lub macie którąś z tych książek?
Jakie książki towarzyszą Wam tej jesieni? 🙂

Share: