Odpowiedzi

Hello, 
Czas na pytania i odpowiedzi. Nie dam rady raczej odpowiedzieć na wszystkie, ale odpowiem na te najczęściej powtarzające się i na te, co być może na coś mogą się przydać 🙂 – Czasem inaczej formułuje pytania, ale kontekst pozostawiam ten sam: 
1. Skąd pomysł na bloga? 
– Pomysł na bloga, właściwie zrodził się już dawno, kiedy znudził mi się photoblog, zaczęłam myśleć nad blogiem i tak oto jestem tutaj^^
2. Myślałaś nad blogiem tematycznym? A nie tak o wszystkim?
– Przyznam się, że na początku chciałam na blogu pisać o różnych znalezionych w internecie pierdółkach, ciekawostkach itd. Później jednak zawiesiłam photobloga i zaczęłam bardziej przerzucać to na bloga, czyli  zdjęcia i opisywanie dnia, pomyślałam, że to wszystko razem połączę. 
3. Czy to Twój pierwszy blog? 
– Tak! Nigdy wcześniej żadnego nie miałam, więc dlatego założyłam na onecie, bo byłam początkująca i nie miałam pojęcia nic o blogach. Nawet żadnych nie odwiedzałam ! 
4. Jak o Twoim blogu dowiedzieli się rodzice? Czy ktoś z Twojej rodziny go odwiedza?
– Moi rodzice dowiedzieli się kiedy brałam udział w konkursie na bloga roku. Mojej mamie się bardzo spodobał, no a tata się nie interesuje ^^. Moja rodzinka wie, że mam bloga, niektórzy czasem zaglądają:) Np. Mój kuzyn – Pozdrawiam!:* 
5. Twoja mama przegląda Twojego bloga, nie jest Ci dziwnie ? 
– W sumie to nie. Przecież, z nią mieszkam więc wie co robię;) Czasem poproszę ją to mi pstryknie jakąś fotkę, żebym miała co tu wstawić 😉 
6. Czy Twoi znajomi odwiedzają bloga? Jak się o nim dowiedzieli? Czy rozmawiacie czasem o nim?
– Mam sporo znajomych, ale tacy bliżsi odwiedzają, niektórzy nawet codziennie. Dowiedzieli się przez photobloga, bo umieściłam tam link. A zdarza się, że coś tam gadamy;) 
7. Czy to prawa, że najwięcej czytelników masz w swoim mieście? 
– Raczej tak, ale z tego co widzę tu na blogerze, czytelników mam porozrzucanych po całej Polsce, są też z innych państw. 
8. Jak Twój blog stał się taki popularny? Czy cieszysz się z nowych obserwatorów?  
– Już pisałam, że to właśnie przez photobloga i konkurs bloga roku, ale teraz widzę, że z dnia na dzień wchodzi tu więcej osób. Pewnie, że się z tego cieszę! 🙂 Jestem tutaj niecałe pół roku, więc to na prawdę fajne;) 

9. Ile osób dziennie odwiedza Twój blog? Z jakich krajów najczęściej? 
– Średnio 1000-1200 unikalnych użytkowników dziennie. Pomijając Polskę, od przeniesienia bloga na blogspot najczęściej wchodzono na niego z: Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Grecji. PS. Po lewej stronie są statystyki ^^
10. Ile czasu zajmuje Ci blogowanie? Przerabianie zdjęć, pisanie notki, odpisywanie na komentarze? 
– A różnie to bywa, czasami kilka godzin (jak mam włączone milion stron^^), a czasem uda mi się wyrobić ze wszystkim w godzinkę, albo 30min. -Mam tak od paru dni.
11. Co sądzisz o anonimowych komentarzach? Denerwują Cię? Jest Ci przykro? 
– Przede wszystkim zauważyłam, że znajdzie się kilka lub nawet jedna osoba, która czepia się o wszystko. Wiadomo, że zawsze ktoś taki się trafi, ale zdrowa krytyka, a chamskie uwagi to różnica. Te osoby mają satysfakcję, że zdenerwują mnie/inne blogerki pisząc anonimowo. Czasami przekraczają pewne granice i trzeba to olać. Jestem zdania, że jak ma się coś do kogoś to mu się to w twarz mówi, a blog nie jest miejscem do tego typu dyskusji, jak kogoś nie lubię, nie podoba mi się jego blog, to na niego nie wchodzę. 
Ostatnio gdzieś przeczytałam: ”Anonimowość dodaje odwagi”. 
12. Myślałaś kiedyś nad usunięciem/zawieszeniem bloga?
– Tak, było parę takich momentów, ale to przez własne problemy, czasem nie miałam czasu i nawet ochoty odpalać laptopa, ale widząc ile osób tu wchodzi nie zrobię tego, przez gorszy humor.
13. Chce Ci się codziennie pisać posty? Nie zniechęcasz się?
– Jak wracam zmęczona do domu, albo nie ma mnie cały dzień to na prawdę nie chce mi się nawet czytać komentarzy^^ Ale powiedzmy, że blog jest dla mnie w pewnym rodzaju dodatkowym zajęciem, przyzwyczaiłam się już. 
14. Jak się czujesz kiedy, ktoś znajomy mówi, że widział Twojego bloga i mu się podoba?
– Jest mi bardzo miło;) Chociaż czuję się trochę speszona^^
15. Czy chciałabyś coś zmieniać na blogu? 
– Póki co nie, bo jakieś małe zmiany ciągle wprowadzam. Jedynie może nagłówek/szablon ;P 
16. Jakie jest Twoje największe marzenie dotyczące Twojego bloga?
– Trudne pytanie. Chciałabym, żeby zaglądało tu więcej osób, które zainteresuje o czym piszę i co tu pokazuję. 
17. Jak to się dzieje, że na Twoim blogu są osoby z całego świata mimo, że prowadzisz go po polsku?
– Translator! Można go umieścić na blogspocie, ja mam tak, że nawet jak jakąś przypadkową zagraniczną stronkę otwieram, to od razu mi się automatycznie tłumaczy;)
18. Jak usunąć ramki wokół zdjęć? 
– Ah.. Na to pytanie próbowałam sobie odpowiedzieć odkąd założyłam tu bloga! Ale w końcu znalazłam instrukcję i usunęłam. (click)
19. Jak zrobiłaś nagłówek? Szablon?
– Nagłówek jest narysowany przez moją koleżankę i zeskanowany (click). Szablon pochodzi stąd, pozmieniałam tylko kolory. 
20. Porady dla początkujących blogerek ? 
– Nie zniechęcać się! Piszcie co wam w duszy gra i co uważacie za słuszne! Wasz blog-wasze pole do popisu;) 

i dzisiejsza fotka;) 

Share: