Odpowiedzi

Pora na odpowiedzi!
Przeczytałam wszystkie pytania przez was zadane, postanowiłam to jakoś skleić w kupę. Nie będę wklejać tu teraz konkretnych komentarzy, postaram się wszystko sformułować tak, żeby to jakoś wyglądało 😉 Zrobię też odnośniki do niektórych tematów. Prowadzę bloga od ponad roku i myślę, że już czas napisać coś o sobie w jednym poście!

1. Dlaczego Ankyls?
– W gimnazjum na lekcji angielskiego, moja koleżanka zaczęła do mnie mówić ‘Uncle Ben’s’ (jest nawet taki ryż haha^^). I tak wyszło zdrobnienie – Ankyls.
2. Skąd jesteś? Nie masz polskiego nazwiska. 
– Z Polski! Tak, moje nazwisko jest niemieckie, z dziada pradziada, ale urodziłam się tutaj, w mieście, w którym mieszkam od zawsze- Tomaszowie!

3. Ile masz wzrostu ? Jaki masz rozmiar buta ? – piszesz, że jesteś mała.
– 157cm, 35-37 zależy od butów czy to adidasy czy buty na obcasie.

4. Czy masz prawdziwą przyjaciółkę/przyjaciela?
– Hm, w sumie to można powiedzieć, że mam. Większość to dobre koleżanki, ale jest jedna osoba na której nigdy się nie zawiodłam, i na której mogę zawsze polegać. 


5. Czy masz chłopaka?
– To pytanie powtórzyło się chyba kilkanaście razy – obecnie nie mam;)

Rodzina.
1. Czy masz rodzeństwo? W jakim wieku? 
– Mam siostrzyczkę. Karolinka ma prawie roczek!:)

2. Dobry masz kontakt z rodzicami? 
– Tak. Moja mama jest dla mnie wzorem, i traktuje ją jak starszą siostrę! A mój tata jest szalony w pozytywnym tego słowa znaczeniu!

Zdrowie.
1. Co się stało z Twoim kręgosłupem? 
– W październiku 2010r. pękł mi kręg. Stało się to na skutek wady wrodzonej, o której nigdy nie miałam pojęcia. A stało się to w szkole, kiedy dźwignęłam torbę. Spędziłam dwa miesiące w szpitalu. Najpierw długo czekałam na operację, a później dochodziłam do siebie. Skończyło się na 7 śrubach i prętach, które stabilizują mi kręgosłup i dzięki, którym mogę chodzić i normalnie funkcjonować.
– Pewnie nasunie się wam pytanie, czego mi nie wolno po takiej operacji, przede wszystkim nie wolno mi skakać i dźwigać. Powoli wracam do pełnej sprawności, początki były ciężkie, ale teraz jest coraz lepiej! 

Szkoła. 
1. Dlaczego wybrałaś technikum? Jaki profil? 
– Początkowo planowałam iść do liceum, ale kiedy dowiedziałam się o profilu, który mnie interesuje, zmieniłam kolejność szkół i dostałam się do tego technikum.
-Profil – Obsługa ruchu turystycznego.

2. Masz zajęcia indywidualne? Jak one wyglądają? 
– Tak. Od stycznia (z powodu kręgosłupa) mam zajęcia indywidualne. Każdy z przedmiotów mam raz w tygodniu np. godzinę lub półtorej. Mam normalne sprawdziany, odpowiadam i piszę notatki. 
3. Kiedy wracasz do szkoły? 
– Wszystko zależy od dalszego leczenia.

Zdjęcia.
1. Jakiego używasz aparatu? Jaki masz obiektyw?
– Używam Nikona D40. Mam dwa obiektywy: kitowy 18-55mm, oraz stałoogniskowy 35mm.
2. W jakim programie przerabiasz zdjęcia? I jak?
– W photoscape. Uproszczona wersja photoshopa, łatwy w obsłudze. Zwykle tylko bawię się kolorystyką, przyciemniam, rozjaśniam.
3. Dlaczego fotografia?
– Powiedzmy, że nie mam żadnych talentów, a robienie zdjęć, bieganie z aparatem, pozowanie, później przerabianie sprawia mi radość. A kiedy uda mi się zrobić naprawdę ładne zdjęcie to cieszę się jak dziecko;) Kiedy mam w rękach aparat nie myślę o niczym innym, tylko o tym co widzę w kadrze, lub co chce zobaczyć.

Plany na przyszłość.
1. Co planujesz na przyszłość?
– Polecieć do Japonii! Rzecz jasna i oczywista;)! Chcę też nauczyć się japońskiego! Również zwiedzić Polskę, bo jest tutaj wiele niesamowitych miejsc, których nie miałam okazji zobaczyć! 
2. Czym chcesz się zajmować ?
– Fotografią i turystyką. Podróże połączone z fotografią – to jest to.
3. Plany na wakacje?
– Nie mam. Kręgosłup pokrzyżował niektóre z nich, ale chciałabym trochę pojeździć po Polsce;)

 

1. Czemu postanowiłaś założyć bloga? Kiedy się na to zdecydowałaś?
– Mogę śmiało powiedzieć, że odkąd zaczęłam bawić się w zdjęcia, chciałam założyć bloga. Na początku trzeciej klasy gimnazjum coś mnie natchnęło podczas oglądania japońskiego filmu, że może powinnam spróbować podzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami, zdjęciami i ogółem tym jak żyje. Zdecydowałam się w styczniu 2010r. Byłam chora i mi się przeokropnie nudziło. Weszłam na onet, i założyłam bloga;)

2. Czy chciałabyś, żeby Twój blog był popularniejszy? 
– A która blogerka by tego nie chciała;)?! Odkąd wzięłam udział w konkursie na bloga roku, dużo osób dowiedziało się o moim blogu, co mnie bardzo cieszy i daje powera do pisania postów! Chciałabym też, żeby wchodziły na niego osoby, których naprawdę interesuje to o czym piszę i co tutaj pokazuję, nie rozumiem tych, którzy nie lubią mojego bloga, a wchodzą tutaj.

3. Czy masz czytelników w swoim mieście? Czy Twoi znajomi odwiedzają Twojego bloga?
– Chyba najwięcej czytelników pochodzi z mojego miasta! Część moich znajomych zagląda tutaj od samego początku!

W postach ; 

Styl. 
1. Ubierasz się po swojemu, nie czujesz się przez to inna? Obecnie króluje moda vintage.
– Nie, nie czuję się inna. Jestem zdania, że każdy powinien być sobą, chodzić w tym w czym się dobrze czuje, i co mu się podoba. Osobiście lubię bawić się stylami! 
2. Jak to się zaczęło z second handami? 
– Dzięki mojej sąsiadce. Któregoś dnia pokazała mi swoje zdobycze, oczy mi wyszły na wierzch. Poszłyśmy razem, no i upolowałam świetne rzeczy. Stwierdziłam, że warto odwiedzać sh.
3. Czy nie wstydzisz się chodzić po sh? Przyznajesz się do tego? 
– Nie wstydzę! Oczywiście, że się przyznaje. Większość osób jest w szoku, po czym same zaczynają szperać! Pokazuje swoje łupy tutaj, abyście zobaczyły, że można kupić fajne rzeczy za grosze! Cieszę się, że udało mi się przekonać niektóre osoby do zakupów w sh:) Nie mam zamiaru ukrywać tego gdzie się ubieram, czy to się komuś podoba czy nie;)
4. Gdzie w Tomaszowie są fajne sh ?
– Wschodnia, Niska, Smugowa. 
5. Dużo wydajesz na ubrania, dodatki itd.? 
– Dzięki sh wydaję mało, przez co moje oszczędności rosną! Dzięki temu czasem mogę sobie pozwolić na zakupowe szaleństwo na allegro ^^ 
Uroda.
1. Jak dbasz o włosy ? Farbujesz się?
– Od kilku lat używam jednego szamponu z Garniera, i odżywki. Więcej tutaj click .
– Co jakiś czas farbuję szamponetką, zwykle na ciemny brąz.
2. Prostujesz swoje włosy?
– Rzadko to się zdarza, ale jak już jakiś kosmyk mi się powywijał to prostuję.

3. Jak udało Ci się tak ułożyć grzywkę? 
– Kilka lat temu fryzjerka ścięła mi na skos. Była dość króciutka, więc czekałam jak odrośnie, w sumie to sama się tak ułożyła, co jakiś czas sobie ją podcinam-sama!;)

4. Jakiego eyelinera używasz?
– Szczerze mówiąc nawet nie znam firmy ! 😉  Więcej o make-up – click
Inspiracje.
1. Skąd czerpiesz inspiracje?
– Różnie to bywa. Czasem sama na coś wpadnę, a czasem podczas przeglądania jakiś stronek czy zdjęć nagle przychodzi mi jakiś pomysł! Ogólnie mam milion pomysłów na minutę! 
– Gyaru ! I w ogóle japońska moda:) click / click

Ciekawostki.

1. Skąd bierzesz te różne ciekawostki?
– Google. Zwykle wpisuję co mi na myśl przyjdzie i później wam pokazuję!


__
Ciekawa jestem czy ktoś to przeczyta^^
Trochę się tego uzbierało;)

Dziękuję wszystkim za odwiedzanie i komentowanie mojego bloga! 🙂 
Share: