Pociąg

Witam,
Już ostatni post dotyczący skansenu w Szymbarku.
Na wstępie powiem, że zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jeżeli macie możliwość serdecznie wam polecam małą wycieczkę do tego miejsca.

Skansen leży w super miejscu. Lasy wkoło, małe polanki, a nawet ten stawik, dodają mu uroku.
Na końcu zauważyłam wielki czarny pociąg. Wyglądał trochę nieprzyjemnie. Jak się później dowiedziałam, transportowano nim polskich zesłańców na Syberię. Podróż trwała czasem nawet 3 miesiące! To na prawdę okropne.. Jak sobie to wyobraziłam, to aż mnie dreszcze przeszły.

I na koniec wystawa zdjęć z Domu Sybiraka.  
Obejrzałam każde po kolei. Zrobiły na mnie ogromne wrażenie. 

Dobranoc!

55 thoughts on “Pociąg

 1. uwielbiam Skanseny! 😉
  Co roku wraz z P jeździmy do takiego w pobliskim mieście – uwielbiam tam spędzać czas.
  Zachwyceni tym naszym kiedyś pojechaliśmy do Pszczyńskiego. Obawialiśmy się, że 6 godzin do pociągu powrotnego to będzie zbyt mało.. I tu się zdziwiliśmy – bilet był droższy prawie dwukrotnie od tego co jest u nas, a sam skansen składał się z 4 domków obok siebie! Porażka 🙁 na dodatek do 2 nie można było wejść.

 2. czy mogłabyś mi powiedzieć czy często w sh na zgorzelickiej są conversy ? albo gdzie najczęściej mogę spotkać.

 3. byłam tam- jest pięknie :),
  a byłaś w takim pomieszczeniu niedaleko tego pociągu, gdzie były tam zrobione same wyrka z desek i tam ci wszyscy skazańcy spali, mając tylko połowę deski ?? ( czy jakoś tak ) :))

 4. byłam w Szymbarku, miejsce jest przecudowne <3 jak ja tam byłam to było jeszcze stoisko z krówkami w maaaaakabrycznie dużej ilości smaków, było jeszcze jak tam zawitałaś? ;>

 5. Nie myślałaś nigdy o tym, żeby być jakimś foto-reportem w jakiś gazetkach o podróżach? Skoro my czujemy się tak jakbyśmy byli tam z Tobą to może to wykorzystaj w przyszłości:)?

 6. Też byłam w tych miejscach, kilkukrotnie. Co roku jeździliśmy do Szymbarka na festyny organizowane z zakładu pracy mojego taty 😀 Lubię ten skansen. :>

 7. jestem miłośniczką fotografii.. <3 patrząc na te zdjęcia ze skansenu zaniemogłam z piękna ich kolorów i naturalności.! są wręcz cudowne, mimo iż bardziej interesuję się robieniem zdjęć fashion ;))

 8. Elloo. zazdroszczę ci masz takie spokojne, szczęśliwe życie. 🙁 a ja.. ciągłe kompromtacje- przed ludźmi na których w jakiś sposob mi zalezy- mam na mysli plec przeciwna. pozdrawiaamm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.