moje sposoby na poprawę nastroju

Każdy z nas ma gorsze i lepsze dni. Czasem jeden moment może sprawić, że nasz humor się totalnie zepsuje. A to przez jakieś zmartwienie, a to przez deszczową pogodę czy nawet bolącą głowę. Powodów do zmiany nastroju może być cała masa. Jednak bardzo łatwo można poprawić sobie samopoczucie i nie dać zwyciężyć złym emocjom. Bo nieraz wystarczą małe rzeczy, które mogą wywołać uśmiech na twarzy 🙂

smm
Zdradzę Wam moje sposoby na poprawę nastroju!

Małe przyjemności, nie zapominajmy o nich! Świeże kwiaty w wazonie, gazetka z inspiracjami czy łyk dobrej kawy z wielkiego kubka. Niby nic, a jednak czasem tak niewiele trzeba, aby poprawić sobie humor!

sIMG_20160611_114005pp

Rozmowy z bliskimi osobami. Niemal każdego dnia staram się rozmawiać z moimi bliskimi. Krótka rozmowa od razu sprawia, że lepiej się czuję. W cztery oczy, przez telefon czy internet, o pogodzie, o tym co słychać, o czymkolwiek, ważne, żeby rozmawiać. A już najlepiej się spotkać i spędzić trochę czasu razem.

DSC_1271

Zabawa ze zwierzętami. Kiedy mam naprawdę zły humor idę potulić się do moich psów, jeden chciałby bawić się cały czas, a drugi nie zawsze, ale wtedy, gdy jestem smutna lub zła to nie stawia oporu i daje się wygłaskać.

DSC_9016

Zakupy, no tak, chyba większość kobiet lubi sobie w ten sposób poprawić nastrój. Ja oczywiście wolę lumpeksowe zakupy, te zdecydowanie sprawiają, że zły humor szybko mija! A jeszcze jak znajdę wymarzoną rzecz za kilka złotych, to dopiero radość!

instt

Spacer, nawet ten najkrótszy, czy to po deszczu czy w upalny dzień, zawsze poprawia moje samopoczucie. Czasem wychodzę tylko do sklepu, ale idę wolnym krokiem, żeby móc odrobinę się dotlenić. Najbardziej uwielbiam spacery po lesie, wtedy bardzo się relaksuję i ”zostawiam” w lesie wszystkie zmartwienia.

DSC_9551dd

Wierzcie lub nie, ale te proste sposoby od pewnego czasu są w stanie całkowicie poprawić mi humor!

A co Wam poprawia nastroje? 🙂

Share: