niepowtarzalny urok regionu

Hej!
Wieco za co lubię góry? Nie tylko za widoki, ale również za to, że właśnie w tej części naszego kraju znacznie bardziej widać nawiązania do tradycji i kultury regionu. Nie mam na myśli tylko obyczajów, gwary czy kuchni. To z czym zawsze kojarzy mi się południe Polski to przede wszystkim charakterystyczna i na swój sposób urocza architektura, wszechobecne drewniane lub kamienne wykończenia tworzące niesamowity klimat. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi, ale teraz naprawdę to doceniam. Miasteczka i wioski w górach są przepiękne!
uwielbiam te wielopiętrowe budynki z wielkich drewnianych belek!
Ten region Polski ma swój niepowtarzalny urok, który zachwyca nie tylko na zewnątrz, ale nawet w środku zwykłej karczmy, gdzie podawane są różne napoje w ciekawych kubeczkach♥

 

A Wy lubicie południe Polski? Co podoba Wam się najbardziej w tym górskim regionie? 🙂

33 thoughts on “niepowtarzalny urok regionu

 1. oj taaak <3 ! i jakby było mnie na to stać jeździłabym tam w każde ferie i dłuższe wolne weekendy 🙂 Kocham góry zimą jak i również latem, zawsze mają swój piękny i niepowtarzalny urok, który pozostaje na długo w mojej głowie. Mam nadzieję, że na starość będę mieszkała w górach, siedziała sobie w takiej drewnianej chatce, przy kominku z kubkiem gorącej herbaty i podziwiała widoki zza okna 🙂 Hehe takie małe marzenie..

  ~Karolla 🙂

 2. Hej Aniu♥
  Ja uwielbiam góry, podobają mi się widoki, strumyki ,domki z zaostrzonym dachem i pięknie poukładanie kamienie. Co do oscypków ,wiem ,że ich jest pełno ale ja nie przepadam, próbowałaś Aniu oscypki ?
  Po prostu góry są piękne a zdjęcia wstawiłaś śliczne♥

 3. Często chodzę po górach, uwielbiam je. Ja nie jestem obiektywna, bo mnie zachwyca każdy mały drewniany domek i najmniejsza polana, czy widoczek :))

 4. Góry są piękne, cudowny klimat. Kocham też może, więc jestem rozdarta, i to na aż ok. 640 km 😛
  Ale moje rozwiązanie jest takie-w młodości (mniej więcej od 17 roku życia) mieszkać nad morzem, a na starość w górach^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.