piękna część Gdańska

Jeśli śledzicie mojego instagrama to na pewno wiecie, że miałam okazję wybrać się do Gdańska. Dziś chciałam tutaj zostawić fotorelację z tej krótkiej wycieczki!

Zarówno zaraz po przyjeździe do Gdańska jak i następnego dnia rano wybraliśmy się do centrum, a dokładniej do Głównego Miasta, często mylonego ze Starym Miastem. Nie nastawialiśmy się na typowe zwiedzanie, raczej chcieliśmy pospacerować, a przy tym podziwiać przepiękną architekturę. Główne Miasto to część reprezentacyjna Gdańska, którą na pewno większość z Was dobrze kojarzy. W tym miejscu kamienice są tak piękne, że nie sposób oderwać od nich wzroku i to właśnie na nich się skupiliśmy spacerując po Gdańsku.

W pierwszej kolejności minęliśmy Złotą Bramę, która prowadzi do Głównego Miasta, na ulicę Długą i Długi Targ.

DSC_3759_ShiftNws

DSC_3771s

DSC_3772_ShiftNj

DSC_3793p

DSC_3766ww

Następnie kierowaliśmy się w stronę kolejnego, ciekawego budynku. To Ratusz Głównego Miasta. Ten wysoki i jakby to ująć.. wąski budynek prezentuje się świetnie!

DSC_3776e

DSC_3763e

DSC_3796g

DSC_3899e

DSC_3811bb

Na poniższych zdjęciach znajduje się moja ulubiona, jasna kamienica, tzw. Dwór Artusa. Jak dla mnie jest ona najładniejszym budynkiem ze wszystkich jakie widziałam!

DSC_3816_ShiftNp

DSC_3896_ShiftNd

DSC_3833j

Słynna fontanna Neptuna

DSC_3822v

DSC_3845d

1

DSC_3547bs

Wieczorem spacerowaliśmy ulicą Chlebnicką i Mariacką. Zakochałam się w klimacie jaki tam panuje! Te masywne schodki, witryny, urocze rośliny. Tam jest niesamowicie!

DPHDR v.6,

DSC_3692bd

DSC_3695be

DSC_3721bd

DSC_3723bs

DSC_3726bd

DSC_3732bd

DSC_3715e

A w kolejnym wpisie znów dodam sporą porcję zdjęć z Gdańska! Niech ostatnie zdjęcie będzie małą zapowiedzią.

DSC_3704be

Podsumowując, ta piękna część Gdańska zdecydowanie jest moim ulubionym miejscem! Swoją drogą to moja kolejna wizyta w tym mieście i wiem, że nie ostatnia 🙂

A Wy byliście kiedyś w Gdańsku? Jak Wam się podobało?

23 thoughts on “piękna część Gdańska

 1. Byłam wielokrotnie w Gdańsku, piękne miejsce .
  Chciałam w tamtym roku iść na koło widokowe, ale było już niestety za poźno i było rozkładane.

  Przepiękne zdjęcia :*
  Miłego wyjazdu 🙂

 2. Chyba nie miałam okazji odwiedzić Gdańska. A jeśli już to na pewno tego nie pamiętam 🙂 Po twoich zdjęciach widać, że jest tam fajnie i bardzo pięknie 😉 Może w przyszłym roku tam się wybiore 🙂

 3. Byłam w Gdańsku raz, z wycieczką szkolną. Niestety, nie było zbyt wiele czasu, żeby podziwiać na spokojnie te urocze uliczki. Świetnie, że dodałaś tak dużo zdjęć, są bardzo ładne.

 4. Byłam w Gdańsku w czerwcu i Dwór Artusa spodobał mi się najbardziej na Głównym Mieście 🙂

 5. Byłam, ale niestety bardzo dawno temu 🙁 Piękne zdjecia, chociaż trochę oddają klimat (bo wiadomo, że nic nie zastąpi widoku “na żywo”) 😀
  Mam takie pytanie: wybierasz sie jeszcze gdzieś na wakacje? 🙂

 6. W Gdańsku byłam bardzo dawno temu, ale patrząc na te zdjęcia stwierdzam, że chyba za rok w wakacje muszę się tam wybrać! Przepiękne kamienice, miasto, aż oko samo się cieszy 😀

 7. Kilka lat temu zakochałam sie w Gdańsku i od roku tam studiuję – ponad 300 km od mojego rodzinnego miasta. Trójmiasto ma swój klimat, każdego dnia odkrywam tam coś nowego, ciekawrgo, wyjątkowego. Polecam wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.