typy second handów

Oj długo mi schodziło z tym postem. Szczerze mówiąc nie wiedziałam od czego zacząć i jak ułożyć to wszystko tak, aby nie było tego za dużo, ale żeby niczego nie pominąć. Myślę, że to temat na kilka postów, dlatego dziś zacznę od samych second handów!

Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeżeli za pierwszym razem dany second hand nas zrazi, to trudno będzie nam się przełamać i wejść do drugiego, ale może ten drugi będzie o niebo lepszy! Nie patrzcie też na to jak wygląda z zewnątrz-pozory mogą mylić.

Oto moje opisy second handów z jakimi możemy się spotkać:

Na wieszakach- Najczęściej nie są to zbyt duże lokale, mają  stojaki z wieszakami, przez co są przejrzyste. Często rzeczy są posegregowane, co ułatwia nam poszukiwania.

Wielki metraż- Czyli spore pomieszczenia, lub nawet hale z ogromem stojaków, wieszaków, często też skrzyni. Co za dużo to niezdrowo. Jeżeli pomieszczenie nie jest aż tak wielkie, to łatwo jest przeszukać choć kilka stojaków, ale kiedy jest to spora hala, między wieszakami idzie się zgubić i nie ma już takiej frajdy, bo można się po prostu tym szukaniem zmęczyć^^

Szperacze-W takich sh występują głównie wielkie skrzynie z których ciuchy aż się wysypują. Żeby w dniu dostawy cokolwiek z takiej wyjąć czasem graniczy z cudem. Szperanie jest dla cierpliwych. Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Należę do tych drugich.

Stylowy- Uwierzcie, takie też się zdarzają! Głównie w większych miastach. Ich wystrój może okazać się całkiem zaskakujący i przyjemny. Często w takich sh ceny są dość wysokie.

Osobiście wolę pierwszy i ostatni z tych typów. Również właśnie takie polecam na pierwsze wejście!
Kolejny post o second handach pojawi się za jakiś czas:) 

Share: