Gry Uliczne

Hej!
Dzisiejszy dzień był totalnie lajtowy. W sumie na żadnej lekcji nie robiliśmy nic konkretnego.
Na polskim oglądaliśmy film ”Gry uliczne”. Całkiem ciekawy, jeśli ktoś coś niecoś interesuje się naszym krajem i ma pojęcie o tym co się działo podczas komuny. Podobało mi się w nim to, że przedstawiał dziennikarzy i ich pracę, która z początku miała być zwykłym reportażem, a skończyła się na śledztwie.
Muszę go skończyć oglądać, bo ciekawa jestem zakończenia!

Lubię takie filmy. Szczególnie jeśli były na podstawie jakiś prawdziwych wydarzeń, lub po prostu przedstawiały Polskę te kilkanaście lat temu. Nie chciałabym żyć w tamtym okresie, nie mogę nawet mówić, że mam pojęcie jak takie życie wyglądało, ale właśnie tego typu filmy pozwalają mi to sobie wyobrazić. Myślę, że warto zobaczyć kilka filmów opartych na czasach komuny.

Idę pisać ciekawy referat o którym postaram się później wspomnieć!:)

45 thoughts on “Gry Uliczne

 1. Dla mnie też takie filmy są bardzo ciekawe. Może trochę bardziej wole jednak komedie, ale mówiąc o takim typie to o komunie są niezwykle interesujące!
  Pozdrawiam, Paula ♥

 2. z chęcią obejrzę 😉 uważam, że młodzi ludzie tacy jak my powinni oglądać filmy historyczne, zwłaszcza te przedstawiające czasy komunizmu

 3. Powodzenia w pisaniu referatu! A o filmie nie słyszałam. Ja nie gustuję w polskich filmach. Zapraszam na mojego bloga i polubienia mnie na fb!

 4. Jak powiało PRL'em to polecam, może nie film, ale dokument o tym jak to było wówczas z modą. Warto obejrzeć, by zrozumieć jak trzeba się było nagimnastykować, żeby jakoś wyglądać. Przy okazji można uśmiechnąć się z niektórych absurdów, kiedy to władza potrafiła ingerować, nawet w to co masz na sobie. 🙂
  Szafa polska: http://www.youtube.com/watch?v=4Z_ogYiOrr0

 5. Ja chciałabym przenieść się w tamte czasy oczywiście nie na zawsze, ale na kilka dni np. tydzień. Jestem bardzo ciekawa jak wtedy wyglądało życie 😀

 6. bardzo ciekawie piszesz, dodałam nawet do zakładek 🙂
  a co do notki, ja osobiście bardzo lubie filmy a także książki jak to było za czasów komuny

 7. http://www.katherine.pl/
  Ania widziałaś?^^ fajne rzeczy tu są i tanie tylko, że minimalne zamówienie musi wynosić 100 zł:/ pomyślałam, że może Ty chciałabyś coś zamówić i inne czytelniczki, zrobiłybyśmy wspólne zamówienie co Ty na to?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.