Inowłódz

Hello!
Wybaczcie, że wcześniej tu nie zajrzałam, ale nie wyrobiłam się w czasie i nie przewidziałam kilku rzeczy, które mi wypadły i musiałam je zrobić:) Teraz to szybko nadrobię!

Z początku wydawało się, że to będzie nudna niedziela, ale w końcu zdecydowaliśmy się, że pojedziemy do Inowłodza. Choć pogoda była w kratkę poszliśmy do słynnego kościółka św. Idziego.
Nie przewidzieliśmy jednak, że będzie tam jakaś uroczystość. Ale to nie przeszkodziło w krótkim spacerze, bo przecież to tak niewielkie miejsce, że szybko można je obejść:)

`schody do nieba`

Kościół św. Idziego został ufundowany przez króla Władysława Hermana, ale prawdopodobnie powstał dopiero dzięki Bolesławowi Krzywoustemu ok.. 1130 roku! Kościółek został zniszczony podczas I wojny światowej, ale jak widać udało się go zrekonstruować.

Władysław Herman i Bolesław Krzywousty
Teraz kilka fotek z małego tarasu widokowego: 
Uwielbiam naturę, także te widoki jak najbardziej przypadły mi do gustu:) 

63 thoughts on “Inowłódz

 1. kocham takie widoki, niezależnie od wszystkiego na zdjęciach wychodzą pięknie 🙂 Ha… nudna niedziela w twoim wykonaniu.? Nigdy.! :))

 2. pamiętam jak kiedyś, w podstawówce na lekcji historii mieliśmy pierwszy raz o Władysławie Hermanie, wszyscy takie dziwne spojrzenie na mnie, bo mam tak samo na nazwisko, haha.;)

 3. czekam z niecierpliwością kiedy skończą zamek w Inowłodzu
  to dopiero będzie atrakcja :)mam nadzieje, że mnie nie zawiodą i wszystko będzie ładnie wyglądało

 4. W O W !
  The pictures look incredible! Like manipulated with photoshop *w*
  The landscape is breathtaking! Wanna go there too and have a nice walk to this viewpoint! 😀

  1. jak podjęłaś 2 współpracę z wholesale-dress to po jakim czasie ? proszę zależy mi na odpowiedzi 🙂
   ładny post, fajne zdjęcia 😀

 5. Chciałabym się właśnie tam wybrać, ale nie wiem jak tam jest z wejściem? Można wejść swobodnie, czy są jakieś wejściówki itd? 🙂

  1. To jest normalny kościół, do którego może wejść każdy – z tego co pamiętam nie ma wejściówek, ale nie zawsze jest otwarty 🙂 Warto sprawdzić po niedzielnych mszach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.