sprzedaż w Internecie

Kilka dni temu pisałam o tym, że napiszę post odnośnie sprzedaży w internecie i wreszcie go napisałam! Zrobiłam to w formie odpowiedzi na pytania (jakie nie raz zadawali mi czytelnicy) 🙂

Sprzedaż w internecie jest coraz popularniejsza, wiele osób sprzedaje przeróżne rzeczy, a niektórzy chcieliby zacząć. Myślę, że napisałam tu o najważniejszych sprawach, z jakimi powinien zapoznać się każdy, kto chce rozpocząć sprzedawanie online. 

-Gdzie sprzedawać? Czy trzeba za to płacić?
Według mnie jednym z lepszych rozwiązań jest szafa.pl, ale nadal najpopularniejszym miejscem pozostaje allegro.pl. Za sprzedaż w internecie się płaci, ale niewiele (wszystko zależy od kwoty za jaką sprzedajemy daną rzecz). Oba wymienione portale ściągają prowizję od sprzedaży przedmiotów, co czyni sprzedawców legalnymi użytkownikami tych serwisów. 
-Jak działa szafa.pl? Jak na niej sprzedawać?
Szafa.pl daje możliwość sprzedaży głównie ubrań i dodatków. Żeby sprzedawać musimy na wstępie przelać na konto szafy kilka złotych, wtedy nasze konto będzie zweryfikowane i będziemy mogli rozpocząć sprzedaż. To bardzo proste, nie musimy tworzyć żadnych szablonów itd. Wystarczy dodać zdjęcie zaznaczyć odpowiednie parametry, dodać opis, podać wymiary rzeczy, wycenić i gotowe! 
-Jakie rzeczy sprzedawać i jak je wyceniać? 
Rzeczy, które sprzedajemy powinny być przede wszystkim zadbane, w dobrym lub nienaruszonym stanie. Wycena zależy od kwoty jaką zapłaciliśmy za daną rzecz i od naszej pracy jaką wkładamy w jej jak najlepsze zaprezentowanie. Mam tu namyśli upranie, uprasowanie, zrobienie zdjęć-całą tą pracę powinniśmy wykonać, aby rzecz zyskała na wartości i kogoś zainteresowała. 
-Ile kosztuje wysyłka? Jak określać jej cenę? Jak wysyłać?
W zależności od rodzaju i wagi wysyłki, jej ceny będą się wahać. Trzeba wstępnie przewidzieć dany koszt, zapoznać się z cennikiem poczty. Do kosztów przesyłki należy, także dodać koszt koperty itd. Rzeczy najlepiej wysyłać paczką lub listem poleconym, czy to ekonomicznym czy priorytetem (to pozostawić do wyboru kupującemu), aby mieć potwierdzenie nadania. 
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania piszcie w komentarzach 🙂 Odpowiem na nie jutro rano!
Bye!

58 thoughts on “sprzedaż w Internecie

 1. W jaki sposób płacić po założeniu konta na allegro? Pod koniec miesiąca na pocztę wysyłają podobno bilans – i wtedy co? Na jaki numer konta płacić? Co to jest to nasze "subkonto", trzeba go wpisać w tytule przelewu czy swój nick allegro?

  1. nie nic nie wysyłają 🙂 teraz odbywa się to poprzez payu-bardzo wygodnie. Saldo konta możesz sprawdzić na stronie allegro ''moje konto'' i tam dokonujesz wpłat. Ale to oczywiście wtedy gdy masz do zapłaty jakąś prowizję od sprzedaży czy wystawionych przedmiotów 😉

  2. Czy płacę tak jakby przez allegro? Nie muszę się logować na stronie swojego banku i stamtąd płacić?

 2. A co z podatkiem ? Gdy sprzedaje się w internecie np ciuchy to trzeba później się rozliczać ?

  1. Jeśli sprzedajesz bardzo dużo przedmiotów i Twój dochód przekroczyłby 3000zł to tak (gdzieś na forum o tym czytałam):) Ale to raczej w przypadku, gdy prowadzisz sprzedaż ciągłą i to głównie na allegro:)

  1. Praktycznie na tej samej zasadzie, (jeśli chodzi o sprzedaż ubrań), bywa tylko więcej różnych formalności, gdy ktoś czegoś nam nie wyśle, gdy nie zapłacimy itd.

 3. Ciekawy post z dobrymi radami.
  pozdrawiam.

  ps. czasem robię zakupy, ale bardziej związane z gazetami czy dodatkami prosto ze sklepów. Jakoś tak szczerze, nie ufam allegro ani innym portalom. Znam ludzi, którzy niestety się przejechali nie raz na tych sprzedażach. Chociaż kiedyś kupiłam z allegro dwa wigi na cosplay. Ale to też była tam firma zajmująca się wigami. Więc czułam się w miarę bezpiecznie.
  pozdrawiam.

 4. dlaczego sprzedajesz te ubrania tak drogo ? tym bardziej że sprzedajesz również ubrania z lumpeksów, które na pewno kupiłaś za grosze

 5. Aniu, a co z Urzędem Skarbowym? 😉 wiem, że wiele ludzi sprzedaje na allegro ot tak, z niczego nie trzeba się rozliczac? Widzę, że wiele sprzedajesz, wciąż wystawiasz jakieś ubrania – możesz to robić tak po prostu, prywatnie?

 6. miło z twojej strony, chciałabym się zając sprzedażą ale na razi nie mam rzeczy wartych uwagi. Myślę nad czymś… hmmm zobaczymy czy to wypali:)pozdrawiam [www.nielegalna-strefa.blogspot.com]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.