w Ciemności

Witam.
Wczoraj byłam w kinie na filmie w Ciemności. Lubię oglądać takie filmy, ponieważ sprawiają, że doceniamy czasy w jakich żyjemy. Czasem zmuszają do refleksji.

Głównym wątkiem filmu jest ukrywanie się Żydów w kanałach. Dzięki pomocy Polaka dostali się tam podczas ucieczki z getta. Z początku Polak nie był zbyt przychylny do ratowania tych ludzi. Jednak z czasem powstała między nim, a tymi ludźmi głęboka więź. Za wszelką cenę, ryzykując własne życie, starał się im pomóc. Tym sposobem udało mu się ocalić niewinnych ludzi.
Historia opiera się na faktach autentycznych. Film nominowany do Oscara.

Zwiastun:

Wiele filmów dotyczy wojny. Jednak ten pokazuje ją pod innym kątem. W podziemiach, także rozgrywał się horror. Myślę, że niewiele ludzi na świecie jest świadomych tego jakie piekło panowało tutaj kilkadziesiąt lat temu. I pomyśleć, że to ludzie, ludziom wyrządzają takie krzywdy.

Także, polecam ten film. 

51 thoughts on “w Ciemności

 1. widziałam ten film i jestem przerażona tym jakie były kiedyś warunki i co oni musieli robić by przeżyć. te wieczne ukrywanie się….

 2. Całkowicie się z tobą zgodzę. Ludzie są okrutni. Ostatnio słyszałam o chłopaku, którego bez powodu pobili i wyrzucili na tory a przyjeżdżający pociąg przejechał mu rękę, która musiała zostać amptowana, dzisiaj zbierają na protezę, a winnych nie złapali. : ((

  Swoją drogą, lubię twojego bloga. Oprócz wszystkich ciekawostek wyrażasz swoje zdanie i opinie na dane tematy. Podziwiam cię i gratuluję świetnego bloga.

  – Ilona

 3. Pewnie dość ciekawy film . ; )
  Ja niestety nie byłam .
  Ej , mam pytanie gdzie oglądasz różne japońskie dramy lub anime ? Mogłabyś mi wysłaś strone ? 🙂

 4. głupi błąd: Historia opiera się na faktach autentycznych.
  fakty nie mogą być nieautentyczne…
  ewentualnie wydarzenia autentyczne, czy prawdziwa historia.

  jestem fanka bloga, pozdrawiam :))) :*

  1. Anonimie fakty są autentyczne, dlatego wyrażenie "fakty autentyczne" to tautologia 😉

   Ankyls lubisz "ciężkie kino"? Co myślisz o kinie alternatywnym?

 5. uwielbiam takie filmy. jak już napisałaś: ,,filmy […] sprawiają, że doceniamy czasy w jakich żyjemy." – święta prawda. niektórzy nie mogą tego docenić wcale…

  zapraszam do mnie.

 6. Twoja notka okazała się bardzo przydatna, bo wybieram się na ten film z klasą i do końca nie byłam do niego przekonana:)

 7. nie mówi się "fakty autentyczne". to tak jakbyś powiedziała "cofnij się do tyłu" . nie umiesz sie wyrażać, to po co prowadzisz bloga?! -,-

 8. Ja również obejrzałam już ten film i mogę go z całą pewnością polecić. Warto obejrzeć. 🙂

 9. Nie za bardzo lubię tkaie filmy, ale po obejrzeniu "Bitwy Warszawskiej, coraz bardziej się do nich przekonuje. Chętnie się skuszę i oglądnę <3 Pozdrawia.

 10. Widzę że mamy podobne myślenie 🙂 Doceniamy to co mamy widząc jak im było ciężko 🙂 Pozdrawiam !
  Uwielbiam twojego Bloga 🙂

 11. Ja również oglądałam ten film ale oceniła go pod innym kontem niż on właśnie w tym filmie nie tyle chodzi o Żydów ale chodzi o NARODZINY CZŁOWIEKA . Poldek Socha naradza się jako człowiek .Właśnie na początku nie można było o nim powiedzieć ,że był człowiekiem był złodziejarzkiem , martwił się o siebie itp. przecież na początku pomagał Żydom aby przetrwać , dopiero potem zrozumiał ,że Żydzi są dla niego ważni i on się narodził .Ogólnie to tak jak mowisz film pokazuje Żydów lecz nie tylko bo jeszcze POLAKÓW , UKRAIŃCÓW i Niemców 😉 Powiem szczerze ,że aktorska była naprawdę genialna Więckiewicz to jeden z niewielu dobrych polskich aktorów a Agnieszka Grochowska pokazała się jako aktorka z innej strony i bardzo mi się podobała jej rola .Ale film nie był aż tak zachwycający nie był taki ,że aż mnie zachwycił . Dał mi dużo domyślenia co oznacza ,że był bardzo dobry ale nei genialny . Genialna to była zielona miła . Film oceniłam na 9/10 a grę aktorską 10/10 . Alem się rozpisała 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.