zachód słońca w Jastrzębiej Górze

W zeszły piątek niemal o tej samej porze, będąc nad morzem podziwialiśmy zachód słońca w Jastrzębiej Górze. Drugim celem naszej wycieczki oprócz wizyty w Gdańsku była właśnie Jastrzębia Góra 🙂

Dojechaliśmy tam późnym popołudniem i dopiero wieczorem poszliśmy nad Bałtyk, ale w pierwszej kolejności wybraliśmy się do mojego ulubionego punktu widokowego. Niestety ten jak zwykle był oblegany przez tłumy, więc poszliśmy w drugą stronę, gdzie przechadzały się pojedyncze osoby. Wybierając inną ścieżkę szliśmy przez lasek, który na myśl przynosił dżungę, a promienie słońca dodatkowo tworzyły tam niesamowity klimat.

DSC_4035b

DSC_3970b

DSC_3967b

 

Po przejściu dosłownie kilkanastu metrów dalej odkryliśmy miejscie, równie wysoko położone, gdzie nie było ludzi, gdzie nie było siatek i zakazów, gdzie można było stać i patrzeć na spokojne morze, plażę i piękne niebo.

DSC_3980b

DSC_3991b

DSC_4067b

Kolory na niebie i w odbiciu wody zmieniały się co minutę, nie mogłam się nadziwić jak świetnie to wszystko widać z góry! Coś pięknego!

DSC_4085b

DPHDR v.6,

DPHDR v.6,

DSC_4082b

DSC_4088b

Po dłuższej chwili postanowiliśmy jednak zejść na plażę, żeby jeszcze trochę posiedzieć.. na piachu 🙂

DSC_4104b

DSC_4112b

Wszystkie nadmorskie zachody słońca są piękne, ale dla mnie zawsze najpiękniejsze będą te w Jastrzębiej Górze, w której spędzałam niemal wszystkie wakacje swojego dzieciństwa. Do tego miejsca i tych widoków mam największy sentyment i uwielbiam tutaj wracać, nawet na jeden dzień!

DSC_4097b

Byliście kiedyś w Jastrzębiej Górze? 🙂

Share: