Co znalazłam na pchlim targu? Moje zakupy.

W poprzednim wpisie mogliście przeczytać o tym dlaczego warto odwiedzić pchli targ, a w dzisiejszym chciałam pokazać co tam kupiłam! Bardzo się cieszę z tych zakupów, ponieważ wiem, że rzeczy, które kupiłam mają unikatowy charakter i zapewne własną historię. Choć targowanie się idzie mi kiepsko to przyznaję, że chętnie znów wybrałabym się na taki pchli targ!

Co znalazłam na pchlim targu? Przede wszystkim stare przedmioty dekoracyjne, ale i te, które przy okazji mogą do czegoś posłużyć. Na poniższym zdjęciu znajdują się wszystkie rzeczy, jakie kupiłam razem z moją mamą.

DSC_7343bbbb

Wazon i zegar są zakupami mojej mamy, ale z racji tego, że ja je wypatrzyłam to muszą się tutaj znaleźć. Wazon jest ciężki, może posłużyć jako doniczka. Ma piękny wzór i wygląda naprawdę pięknie. Kosztował 5zł!

stwb
Zegar działa, a jedna z szufladek to pozytywka, z której można usłyszeć ”Dla Elizy” Beethovena. Pan, który sprzedawał zegar opowiadał nam, że miał do niego jeszcze inne miniaturowe meble w tym samym stylu. Podejrzewam, że był w zestawie do domku dla lalek, a raczej pałacyku! Jego cena wynosiła 30zł.

stwbbb

Pewnie zastanawiacie się co to takiego, te miniaturki maszyny do szycia i kasy fiskalnej. Otóż są to kolekcjonerskie temperówki! Nie mogłam im się oprzeć, a wybór był ogromny. Produkowane były w Hiszpanii pod koniec lat 70. Wyglądają naprawdę stylowo! Cena takiej temperówki to 20zł.

DSC_7313b
Od dawna marzyła mi się taka lampa naftowa! Wiem, że na allegro jest ich pełno, ale chciałam taką, po której będzie widać, że jest nadgryziona zębem czasu. Wybrałam czerwoną. Kosztowała 18zł.

DSC_7334bbCiemny stolik, który posłużył mi za podstawkę do tych wszystkich zdjęć, również pochodzi z takiego targu! Postanowiłam, że go odmaluję i nieco podreperuję. Wytargowałam go na 40zł.

stwbb
A na koniec zostawiłam moje pierwsze zakupy z takiego pchlego targu. Dwa mosiężne świeczniki. Spodobały mi się ich kształty i ażurowe zdobienia. Cudownie rozpraszają światło zapalonej świeczki! Kosztowały 20zł.

Myślę, że te przedmioty na pewno dodadzą wstrojowi w moim pokoju klimatu. Fajnie jest mieć coś tak ciekawego w swoim domu! Może następnym razem znajdę jeszcze ciekawszą rzecz.

Który z zakupów podoba Wam się najbardziej? 🙂

Share: