codzienność, a zdjęcia

Witam.
Dziś dodam nietypowy post, a właściwie taki, w którym nawiążę odrobinę do fotografii i mojej codzienności, którą tutaj pokazuję:)

Mam tu na myśli zdjęcia robione, tak aby ukazać nasze życie, czy też miejsca w których jesteśmy bądź nas samych. Ktoś może pomyśleć sobie ”ale fajne zdjęcie”, a przez to zaraz na moim blogu napisze komentarz typu  ”masz fajne życie”,  ”dobry aparat”. Nie wiem od czego zacząć, aby dobrze tu ubrać w słowa, ale takie komentarze są trochę hmm ubarwione przez nasze wewnętrzne skojarzenia, wywołane na widok danych fotografii. Tak to już jest, że człowiek najpierw reaguje na obraz, a dopiero później go interpretuje. Będąc na profilu turystycznym utwierdziłam się w przekonaniu jak ważną rolę odgrywa kompozycja fotografii, sceneria czy też kadr – im lepiej pokazana dana rzecz/miejsce, tym więcej ma odbiorców, osób zainteresowanych.

Zauważyłam, że coraz więcej osób zwraca uwagę tylko i wyłącznie na to, aby ich zdjęcia na blogu były idealne, wszystko ukazane tak, aby wzbudzić u innych jakiś zachwyt. To normalne, przecież każdy chce pokazać siebie i swoje życie od najlepszej strony i w najładniejszych barwach. Zdarza się, że dostaję komentarze wręcz odwrotne-że nie potrafię zrobić zdjęcia, że są brzydkie i ogółem po co mi lustrzanka. To myślę, że jest akurat zbędne przy ocenie mojego bloga, bo właśnie teraz przechodzę do najważniejszej części tego posta: codzienność, a zdjęcia. 


Od dłuższego czasu staram się raczej bardziej ukazywać zwyczajną codzienność, niż skupiać się na dobrych kadrach. Owszem nadal lubię fotografować i się tym interesuję, ale postanowiłam to leciutko odstawić od mojego bloga. Lubię kiedy na moim blogu panuje swego rodzaju estetyka związana z podziałem postów i zdjęć na odpowiednie kategorie. Kiedy moje zdjęcia przedstawiają jeden temat, bądź powiązane ze sobą miejsca, czy rzeczy. Niedawno zaczęłam doceniać telefon i jego aparat, bo tak naprawdę to on towarzyszy mi niemal zawsze i tak naprawdę jest wstanie ukazać życie codzienne tak, aby nikt nie miał zbyt podkoloryzowanych wyobrażeń. Dlatego doszłam do wniosku, że takich zdjęć nie wyeliminuję z mojego bloga, a wręcz przeciwnie będę je tutaj sporadycznie dodawać, aby trochę urozmaicić moje posty, bo przecież dobry aparat to nie wszystko czym bloger musi dysponować:)

losowe, szkole zdjęcia z mojego profilu na instagram.

Dzięki takim zdjęciom jestem w stanie ukazać swoją codzienność, taką jaką ma każdy z Was!  

Share: