DIY: odrobina blasku na ubraniach

Hej!

Wpadam tutaj z kolejnym wpisem DIY! Tym razem coś łatwiejszego, do czego nie potrzeba żadnych zdolności krawieckich, a wystarczy odrobina wyobraźni! Rzeczy, które zobaczycie przerobiłam z myślą o moim
sklepie, ale chciałam również pokazać Wam jak łatwo sprawić, aby nasze
ubrania stały się ciekawsze 🙂 

Na moje przeróbki pt. ”odrobina blasku” wybrałam sweter w kolorze butelkowej zieleni oraz czarną, sweterkową kamizelkę. Obie te rzeczy wydawały mi się nieco ponure i czegoś im brakowało, dlatego pomyślałam, że można im coś doszyć i sprawić, żeby stały się bardziej radosne i trochę błyszczące. Pierwsza przeróbka: czarna kamizelka, którą na mój gust można założyć do koronkowej bluzki z długim rękawem, bo w połączeniu z innymi ubraniami mogłaby przytłaczać. Pomyślałam, że warto przyszyć kilka drobnych elementów z przodu, aby ją rozświetlić a zarazem dodać jej charakteru. 

Tymi drobnymi elementami były najzwyklejsze koraliki, srebrne perełki oraz czarne, nieco posrebrzane gwiazdki. Te koraliki mam od bardzo dawna i z tego co pamiętam kosztowały grosze. 
Druga przeróbka: butelkowy sweter. Ogólnie podoba mi się ten ciekawy kolor swetra, ale jak dla mnie czegoś mu brakowało. Dekolt nie jest duży, także trudno byłoby wyeksponować jasny kołnierzyk koszuli. Stwierdziłam, że stworzę na nim srebrny ”naszyjnik” i tym sposobem stanie się bardziej elegancki.

Wykorzystałam do tego kilka podłużnych, srebrnych koralików, a także dwa owalne kryształki i jeden w kształcie łezki na środku. Wszystkie te elementy kupiłam w zwykłej pasmanterii.  
Ozdabiałyście kiedyś w ten sposób ubrania? 🙂 
Więcej moich ostatnich przeróbek, które są wystawione na sprzedaż znajdziecie tutaj.
Share: