DIY: ozdabianie szortów

 

Jak łatwo zrobić krótkie spodenki z długich spodni wszyscy dobrze wiedzą, dlatego dziś postanowiłam napisać o tym jak ozdobić stare spodenki, które zostały obcięte przed laty i nie wyglądają już zbyt atrakcyjnie!

DSC_4463bbbbb

 Zanim przejdę do krótkiego opisu moich przeróbek pokażę jak wyglądały szorty przed ozdabianiem:

DSC_4412b

Jako pierwsze przerobiłam sztruksowe szorty, ponieważ w ich przypadku zdecydowałam się na bardzo prosty spósob ozdabiania. Wzięłam kilka ćwieków, okrągłych i kwadratowych. Okrągłe przyczepiłam z przodu przy kieszeniach, aby rozświetlić ten ponury, grafitowy kolor, a z tyłu dodałam dwa ćwieki, po jednym na każdej kieszeni. Nie lubię gdy ćwieków jest zbyt dużo, dlatego zdecydowałam się na taki drobny akcent. To ozdabianie zajęło mi jakieś 5 minut!

spodenkisztruksdiy

Jeśli chodzi o drugą parę spodenek to tutaj już wymyśliłam trudniejsze w wykonaniu zdobienia, ale zanim się za nie zabrałam musiałam wyrównać krzywo obcięte nogawki. Dokładniej je podcięłam i powyciągałam trochę nitek dzięki czemu zakończenie nogawek zrobiło się fajnie postrzępione.

jeansowespodenkidiy

Później postanowiłam przyszyć beżową koronkę od wewnętrzenej strony nogawek oraz przy jednej z przednich kieszeni. Koronkę przy nogawkach przyszyłam na maszynie, ustawiając igłę na środek koronki, a przy kieszeni przyszyłam koronkę ręcznie łapiąc jedynie górną część. Cała przeróbka zajęła mi około 35 minut.

DSC_4436b

I na koniec pokażę jak spodenki po przeróbce prezentują się na mnie. Zdradzę też, że spodenki sztruksowe będą należały do mnie, a te drugie – zaklepała sobie moja mama 🙂

szorty z ćwiekami:

DSC_4491b

DSC_4493b

szorty z koronką:
DSC_4476b
DSC_4474b

Przerabiałyście kiedyś swoje spodenki? Lubicie ozdabianie szortów? 🙂

Share: