DIY: szyfon w rozcięciu na swetrze

Witam!
Dziś przygotowałam wpis poświęcony przeróbce jednego z ubrań jakie znalazłam w mojej najnowszej dostawie z hurtowni. Czasem się zdarza, że trafiają do mnie rzeczy, które są niemodne, albo mają nietypowe fasony. Właśnie trafiłam na jedną z takich i postanowiłam ją przerobić. To beżowy, długi sweter. Chciałam sprawdzić czy uda mi się coś wymyślić i można powiedzieć, że udało 🙂

Sweter jest dość długi, więc mógłby robić za tunikę lub sukienkę, ale przez jego fason jest to niemożliwe by nosić go bez spodni lub legginsów, ponieważ z przodu ma duże rozcięcie u dołu. Pomyślałam, że coś z nim zrobię, aby móc swobodnie go nosić. Znalazłam dwa kawałki materiałów i zaczęłam działać!

Kawałek szyfonowej chustki z pofalowanym dołem wydał mi się być wręcz idealny do tej przeróbki! Raz, że biały szyfon rozświetli ten nieco ponury kolor swetra, a dwa, że doda mu odrobinę lekkości.

Skoro założyłam, że sweter można nosić jako sukienkę nie mogłam przyszyć samego szyfonu, musiałam też dopasować kryjący kawałek materiału, który przyszyłam pod spodem. Wycięłam podobny kształt, ale w większym rozmiarze, żeby móc go obszyć na mysznie i następnie przyszyć do swetra.

Ta przeróbka wydaje się dość łatwa, ale jest z nią dużo pracy, mam tu na myśli podszycia, aby materiały się nie pruły. Trzeba cierpliwości, aby wszystko dokładnie obszyć i przyszyć. Dla kogoś kto nie jest obeznany z maszyną nie polecam przyszywać tego typu materiałów, a np. gotową koronkę, która na brzegach będzie wykończona.

I tak prezentuje się teraz sweterkowa sukienka w całej okazałości:
Jak Wam się podoba ta przeróbka? 

Myślę, że taki patent można wykorzystać też przy swetrach, które są uszkodzone po bokach. W każdym razie muszę częściej eksperymentować z ubraniami, bo takie teoretycznie, niezbyt atrakcyjne ubrania mogą być dobrymi ”królikami doświadczalnymi” 🙂 

Share: