Dlaczego warto odwiedzić pchli targ?

Zarówno w ubiegłym tygodniu jak i w tym miałam okazję wybrać się na pchli targ do Spały. Dziś nawet trafiłam na Jarmark Spalski, na którym było o wiele więcej straganów niż zazwyczaj! Można było znaleźć mnóstwo mniej i bardziej ciekawych rzeczy, bibelotów, mebli. Widziałam też sporo książek i biżuterii. Tam jest po prostu wszystko.

DSC_7245b

No właśnie, z czym Wam się kojarzy pchli targ? Mi kiedyś kojarzył się jedynie z brzydkimi starociami, które idealnie pasowałyby jedynie do muzeum. Jak bardzo się myliłam. Po raz pierwszy, kiedy trafiłam na taki targ zobaczyłam stare aparaty fotograficzne to sprawiło, że zaczęło mnie to bardziej interesować, doszłam do wniosku, że warto czasem odwiedzać takie miejsca i oglądać stare, ciekawe przedmioty.

DSC_7263b

DSC_7250b

Spacerując po takim pchlim targu czuję się jakbym odwiedziła muzeum, skansen i przy okazji zagracony strych jakiejś babci. Początkowo mnie to przerażało, ale później zaczęłam dostrzegać niesamowite przedmioty i sprzęty, które mają wiele lat i których można nigdzie już nie spotkać!

DSC_7286b

DSC_7244xx

Dlaczego warto odwiedzić pchli targ? Otóż na takich targach spotkamy mnóstwo przeróżności, mniej potrzebnych i tych, które jeszcze mogą nam posłużyć. Niektóre z nich są tak niezwykle wykonane, że mogą być świetną dekoracją w domu czy ogrodzie. W końcu takie starocia mają swój niepowtarzalny urok, a często spotyka się ich repliki w sklepach wnętrzarskich, zazwyczaj droższe i bez swojej historii. Na pchlim targu każdy z przedmiotów jest jedyny w swoim rodzaju, bardzo rzadko zdarza się, że znajdziemy tam powtarzające się rzeczy. Takie spacerowanie pośród straganów z tymi wszyskitmi rozmaitościami może okazać się naprawdę fajne, bo za każdym razem spotykamy coś nowego, tzn.. starego 🙂

DSC_7259b  DSC_7271b

DSC_7285b

Zaoobserwowałam, że na pchlim targu największą grupą sprzedawanych przedmiotów zaraz po militariach są naczynia i porcelana. A zwłaszcza piękne filiżanki do kawy. Takie filiżanki byłyby świetnym prezentem dla miłośniczek kawy. Czasem można kupić je za kilkanaście złotych w całym zestawie wraz z talerzykami 🙂

DSC_7287b

DSC_7288b

Jak widzieliście na powyższych zdjęciach na takim targu jest w czym wybierać. I choć nie jestem fanką staroci to polubiłam tego typu targi. Mogę na nich znaleźć unikatowe przedmioty z charakterem, a przy okazji namacalnie poznać rzeczy sprzed lat!

DSC_7281bbb

O moich zakupach napiszę dopiero w kolejnym wpisie. Koniecznie muszę Wam pokazać co upolowałam!
A Wy byliście kiedyś na takim targu? Udało Wam się coś kupić? 🙂

PS. Kolejny Jarmark Spalski odbywa się 2 października!

Share: