dzień w miasteczku Amalfi

Czas na ciąg dalszy postów z podróży! Znów zabieram Was do Włoch, tym razem jeszcze bliżej morza, do miasteczka Amalfi, które znajduje się kilka kilometrów (w dół) od Ravello. Nie jest trudno się do niego dostać, ponieważ co chwilę kursują autobusy, więc jednego dnia postanowiliśmy wybrać się właśnie tam, żeby nieco pozwiedzać i poplażować. Także zapraszam na fotorelację z Amalfi!

46Cudowny widok na Amalfi!

Różnica międy Amalfi, a Ravello jest taka, że na dole przy samym wybrzeżu jest znacznie więcej turystów i jest po prostu bardzo tłoczno, ale to nas nie zniechęciło! Postanowiliśmy pospacerować po miasteczku, główniejszymi drogami, ale i tymi bocznymi ścieżkami, które mieściły się między kamienicami. Amalfi do dużych nie należy, także dość szybko je obeszliśmy, tak rozpoznawczo 🙂

42

43

Można powiedzieć, że wysiadając z autobusu daliśmy ponieść się tłumowi i poszliśmy w stronę swego rodzaju bramy, do głównego placu przy, którym znajdowała się duża i zarazem piękna katedra Św. Andrzeja, do której prowadziły schody, co sprawiało wrażenie, że katedra jest jeszcze większa!

1a

amalfi1

10

9

8

3

4

5

7
Schodzimy na dół i idziemy jedną z główniejszych uliczek. Prosto, przed siebie. Po drodze mijamy mnóstwo knajpek, sklepików, wszystko wydaje się takie przytulne, kamienice są piękne nawet, gdy kawałek tynku odpadł, balkony z praniem nadają dodatkowy klimat. Uwielbiam to!

1

12

14

6

16

15

amalfi3j
Wszędzie można spotkać wyroby z cytryn i ceramiki, tak wspominałam z tego słynie ten region!

18

I tak spacerując między kamieniczkami trafiliśmy na ciekawą fontannę, swego rodzaju dzieło, z mnóstwem różnych figurek, a nawet z pływającymi w niej żywymi rybkami.

23

23aBardzo ciekawy i uroczy pomysł!

22

24

25

25a

26
Zarówno w Rawello jak i w Amalfi nie brakuje pięknej roślinności. Ta zieleń i kwiaty dodatkowo wpływają na klimat i urok tych miasteczek!

27

28

33
Zakamarki Amalfi są niezwykle urokliwe. Nie sposób się nie zatrzymać i nie zawiesić oka!

amalfi4

29

38a
Jestem pełna podziwiu jak te kamienice są pobudowane na tych stromych skałach!

amalfi5
Jak już obeszliśmy znaczną część miasteczka postanowiliśmy pójść na wybrzeże. Przeszliśmy promenadą i w jedną i drugą stronę, a później na chwilę zeszliśmy na plażę. Jednak nie rozłożyliśmy tam ręczników, bo postanowiliśmy iść dalej. Ale o tym w kolejnym wpisie!

 41

45

40a

44
Miejscowość Amalfi podobała mi się niemal tak samo jak Rawello! Nawet ten ogrom turystów nie był zniechęcający, bo nawet milej błądzić po tych zakamarkach, gdy spotyka się innych ludzi. Widoki są cudowne, budynki czy stare czy nowe urzekają, jest po prostu pięknie. To wszystko ma niepowtarzalny klimat. Mówiłam już, że pokochałam Włochy jeszcze bardziej? Ahh!

Czy ktoś z Was był lub wybiera się do Amalfi? 🙂

Share: