jak dbam o włosy?

Bardzo często dostaję pytania jak dbam o włosy, jakich kosmetyków używam do ich pielęgnacji, co robię, że szybko rosną i zdrowo wyglądają. Zawsze odpowiadam ”nic szczególnego”, bo rzeczywiście tak jest. Nie używam zbyt wielu kosmetyków, raz na rok zrobię maseczkę, czasem wetrę jakiś olejek jak nie zapomnę, ale, ale… przecież o nasze włosy nie dbają tylko same kosmetyki!

Zaczęłam zastanawiać się co tak naprawdę robię z moimi włosami, że są w dość dobrej kondycji mimo, że nie używam na co dzień zbyt wielu preparatów do ich pielęgnacji. No tak, przecież bardzo ważną kwestią są nasze nawyki i to o nich chciałam dziś napisać.

DSC_4949ww

Jak dbam o włosy?

-Myję włosy co 2-3 dni , podczas mycia używam ciepłej wody, a gdy spłukuję nieco chłodniejszej.

-Zazwyczaj rezygnuję z suszenia włósów suszarką, wolę zawinąć je w ręcznik, ale jeśli gdzieś wychodzę i nie mam czasu czekać aż same wyschną, to staram się je tylko podsuszyć przez 3 minuty ciepłym (nie gorącym) nawiewem suszarki.

-Nie stosuję kosmetyków obciążających włosy, od dłuższego czasu używam jedynie szamponów bez parabenów, odżywki i czasem nakładam maseczki.

-Staram się nie spać w mokrych lub rozpuszczonych włosach. Najczęściej związuję je w luźnego koczka.

-Końcówki włosów podcinam maszynką, dzięki czemu moje włosy wydają się być znacznie gęstsze niż po podcięciu nożyczkami.

DSC_5203e

*Inną sprawą jest to, że włosy najlepiej odżywiać od .. wewnątrz. I tutaj warto zwrócić uwagę na to co jemy i jak często. Nigdy nie przypuszczałam, że moje uwielbienie do ryb, owoców morza i.. jajek może mieć duży wpływ na kondycję moich włosów. Okazuje się, że jedzenie jajka, obojętnie w jakiej postaci, sprawia, że dzięki jego właściwościom nasze włosy stają się mocniejsze, a jedzenie ryb dostarcza nam białko, czyli podstawowy budulec organizmu. To tylko krótki przykład, ale chcę w nim zaznaczyć, że kondycja naszych włosów zależy też od tego co jemy! Jest mnóstwo produktów spożywczych, które mogą poprawić stan włosów, także dobrze jest zastanowić się nad tym czy te produkty występują w naszym jadłospisie.

 

Na koniec zaznaczę, że nie jestem włosomaniaczką, nie mam dużej wiedzy na temat pielęgnacji włosów, ale zanim napisałam ten post, zaglądałam na przeróżne strony i czytałam o tym, czy moje nawyki co do dbania o włosy są dobre i czy mogę o nich napisać. Okazało się, że te które wymieniłam powyżej zaliczają się do prawidłowych zasad pielęgnacji, dlatego postanowiłam, że się tym podzielę i może tym samym pomogę 🙂

A Wy jak dbacie o swoje włosy?

Share: