kilka pytań: czas matury

Witam! 
Od końcówki wakacji dostaję różne komentarze z pytaniami odnośnie matury, egzaminu zawodowego i studiów. Postanowiłam wybrać kilka najczęstszych pytań i w jednym poście na nie odpowiedzieć:)

Co było na tym spotkaniu dla maturzystów?
-Na spotkanie przyszła Pani dyrektor i omówiła nam po kolei kilka rzeczy związanych z maturą. Od różnych deklaracji, po terminy i jakieś ogólne zasady. Na sam koniec pojawił się przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego, aby zareklamować uczelnię itd. 
Masz już wybrany temat maturalny czy zgłaszałaś może własny?
-Jeszcze nie. Właściwie nie jestem zbytnio w tych tematach zorientowana. Przejrzałam je tak na szybko i dopiero teraz będę się zastanawiać jaki temat wybrać.

Z jakiś przedmiotów zdajesz maturę? Rozszerzenia jakieś piszesz? 
-Oczywiście z obowiązkowych, języka angielskiego i prawdopodobnie z geografii. Nie wiem czy będę zdawać jakieś rozszerzenia, wszystko wyjdzie w praniu. 

Kiedy masz egzamin zawodowy z turystyki?
-Egzamin zawodowy z turystyki odbędzie się w czerwcu. Z tego co pamiętam jakoś pod koniec.
Zawiesisz bloga przed maturą?

-Nie, dlaczego? Zawsze starałam się wszystko ze sobą pogodzić, a w tym roku będzie to dla mnie nieco większe wyzwanie, ale nie chcę rezygnować z przyjemności, na które po prostu będę poświęcać odrobinę mniej czasu 🙂
Na jakie planujesz wybrać się studia i gdzie?
-Tutaj mam kilka planów. Nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji i zapewne do matury się nie zdecyduję. Będę wybierać między turystyką, a czymś związanym z moimi zainteresowaniami. Chciałabym studiować we Wrocławiu lub Krakowie, ale jak wiadomo życie może ten plan zmienić 🙂
Mam nadzieję, że ten post trochę uspokoi falę pytań związanych z tematem matury! 🙂
A teraz muszę kończyć, bye!
Share: