Marzec miesiącem Kobiet

Witam Was serdecznie!

Jak dobrze wiemy, międzynarodowy Dzień Kobiet wypada 8 marca. Tego dnia mężczyźni kupują nam kwiaty, drobne prezenty, zabierają na kolację, same też składamy sobie nawzajem życzenia. Zgaduję, że większość z Was zalicza się do płci żeńskiej, dlatego też ten post piszę specjalnie dla Was. Przedłużmy sobie nasz dzień i świętujmy przez cały miesiąc!

Marzec to idealny miesiąc, aby znaleźć czas na zregenerowanie się po zimie. Przedwiosenna aura sprawia, że wraca nam energia, chęć zmian, odświeżenia. Wykorzystajmy ten moment i zróbmy dla siebie coś fajnego. Dziś postanowiłam wypisać 5 postanowień dla Kobiet na marzec!

Żyj pełnią życia!
Ciesz się z małych rzeczy! Spójrz w lustro i zaakceptuj siebie. Pozytywne podejście sprawia, że codzienność staje się przyjemniejsza. W dzisiejszych czasach kobiecie coraz ciężej o łatwe życie, mamy masę obowiązków, dużo pracy, same też od siebie wiele oczekujemy, przejmujemy się swoim wyglądem, jesteśmy wobec siebie krytyczne. Często przez to wszystko sporo się zamartwiamy, stresujemy, nie potrafimy żyć pełnią życia. Trzeba to zmienić! W końcu w kobietach siła! Pomyśl o tym co chciałabyś dla siebie zrobić, jak przeżyć najbliższe miesiące i zrób to! Idź do kina, wyjedź gdzieś na weekend, zetnij włosy, odśwież swój styl, spotkaj się z przyjaciółką, dbaj o relacje z bliskimi, znajdź nowe hobby! Nie zadręczaj się, wyrzuć negatywne myśli i działaj.

”Aktem największej odwagi niezmiennie jest umiejętność samodzielnego myślenia i wcielania swych myśli w życie.” – Coco Chanel.

Dbaj o swoje zdrowie.
Jest tyle opcji, aby poprawić swoje zdrowie i kondycję! Naprawdę nie potrzeba wiele zmieniać, czasem metodą małych kroków możemy wprowadzić do naszej codzienności zdrowe nawyki. Kup owoce i warzywa, zjedz sałatkę, daruj sobie chipsy, wyjdź na spacer, pobiegaj, napij się wody z cytryną. Nie musisz być fit i ściśle trzymać się diety, chodzi o to, żebyś poczuła się jeszcze lepiej, a dobre zdrowie jest kluczem do lepszego samopoczucia.

Znajdź czas na małe przyjemności.
Ile razy sobie odmawiamy różnych rzeczy? Jesteśmy w ciągłym biegu, nie mamy chwili dla siebie. Praca, dom i obowiązki. Znajdź gdzieś pomiędzy codziennymi zadaniami czas na przyjemności. Włącz film, poczytaj jakąś książkę lub wyjdź porobić zdjęcia. A może idź na szybkie zakupy? Nowa sukienka? Perfumy? Kupno świeżych kwiatów do wazonu i pysznego ciastka do kawy też wchodzi w grę! Warto zagospodarować dla siebie trochę czasu, urozmaicić tę chwilę i sprawić sobie nawet najmniejszą przyjemność.

Załóż ładne ubranie i pomaluj usta.
Chyba każda z nas lubi się czasami bardziej wystroić, ale może warto robić to częściej? Często kupujemy ubrania na ”specjalną okazję”, jednak później one leżą w szafie i zakładamy je raz do roku na niedzielny obiad u rodziców lub na imieniny cioci. Spróbujmy tą ładną okazyjną bluzkę połączyć z jeansami, pomalujmy usta czerwoną szminką i wyjdźmy tak z domu, nawet do sklepu! Kto powiedział, że do spożywczaka trzeba chodzić w dresie i z kapturem na głowie? 🙂


”If you’re sad, add more lipstick and attack.” – i znów Coco Chanel

Uśmiechaj się!
Zdecydowanie powinnyśmy częściej się uśmiechać! Wiem, wiem nie zawsze są powodu do uśmiechu, bywają gorsze dni, ale gdy już będziesz realizować wszystkie powyższe postanowienia, gwarantuję, że uśmiech na twarzy będzie Ci częściej towarzyszyć. A przecież to właśnie on jest naszą najpiękniejszą ozdobą i do tego zaraża pozytywną energią!

Na koniec, choć trochę spóźnione, ale zostawiam jeszcze życzenia dla Was dziewczyny, wszystkiego co najlepsze! Aby ten miesiąc był dla nas Wszystkich udany 🙂

Share: