Miejsca w których byłam-Chorwacja


Dzisiaj korzystając z dłuższej, wolnej chwili skleiłam kolejny post dotyczący podróży! Niektórzy już zaczęli wakacje, inni planują, dlatego kontynuuję poprzedni post o tym samym, popularnym kraju!

Tym razem o miejscach, w których byłam w Chorwacji! Na mapce zaznaczyłam tylko te największe i najbardziej znane miasta/miejsca, które miałam okazję zobaczyć!

No to zapraszam do przeczytania, króciutkich opisów wybranych miejsc!

Istria:
1. Pula – w tym mieście widać ingerencję starożytnych rzymian. Jest to duże miasto, w którym nie brakuje atrakcji! Od rzymskich łuków triumfalnych, po… amfiteatr przypominający rzymskie koloseum!

Kvarner:
2. Krka – Jest to jeden z najpiękniejszych chorwackich parków narodowych. Znajduje się na wyspie i obejmuje terenem dolny bieg rzeki Krka. Na malutkiej wysepce, na jeziorze Visovac jest zakon Franciszkanów. Magiczne miejsce.

3. Jeziora Plitwickie – miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć! Znacznie większy kompleks jezior kresowych, niż w PN Krka. Położone w górach na kilku poziomach!

Dalmacja:
4. Wyspy Kornati – archipelag Kornati składa się z ok. 100 wysepek. Polecam wykupić całodniowy rejs między tymi wysepkami. (nie pamiętam cen)

5. Trogir – Miasto portowe. -Z portem, w którym można zobaczyć niesamowite jachty! Starówka Trogiru jest naprawdę piękna i jest tam wiele zabytków.

6. Split – Drugie co do wielkości chorwackie miasto. Niestety zabrakło nam czasu na zobaczenie całego miasta, ale centrum jest warte uwagi. Znów widać zabytki nawiązujące do starożytnego Rzymu.

7.Dubrownik – Miasto-twierdza. Niezwykły klimat, wąskie uliczki i gigantyczny mur, z którego rozpościera się piękny widok na miasto, oraz wybrzeże.

(zdjęcia z tego postu są mojego autorstwa)

Share: