nowy początek

Heeeej!
Witajcie ponownie po miesięcznej przerwie! Oczywiście nie licząc tych trzech postów, które dodałam, żebyście o mnie nie zapomnieli. Minął miesiąc i już wyjaśniam dlaczego tak długo to wszystko trwało. Pierwszą kwestią była decyzja, którą musiałam podjąć i się z nią oswoić. Postanowiłam przenieść bloga na WordPress, na własną domenę. Decyzja była o tyle trudna, że obawiałam się utraty postów, zdjęć, komentarzy i przede wszystkim … czytelników. Sam WordPress już dobrze poznałam, bo mój sklep jest założony właśnie na tej platformie, więc o obsługę strony nie musiałam się zbytnio martwić. Kolejna sprawa to szablon. To właśnie TA ZMIANA, na której zależało mi najbardziej, a która nie była możliwa na bloggerze, stąd moja przeprowadzka.

DSC_8279334324

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to tzw. szablon z widokiem dynamicznym, który można zrobić na bloggerze, ale jednak to nie to. Aktualny wygląd mojego bloga i jego strona główna to poniekąd spełnienie mojego blogowego marzenia, które siedziało mi w głowie od momentu założenia bloga. Chciałam, żeby mój blog miał magazynowy wygląd, był podzielony na kategorie, konkretne działy, do których będą mogły zaglądać zainteresowane nimi osoby. Pisząc głównie o życiu taki szablon nie miałby sensu, dlatego tutaj podjęłam kolejną decyzję. O swoim życiu będę pisać w osobnym ”dziale”, a sformuowanie ”mój blog” będzie dotyczyło konkretnych tematów. W przypadku samego stylu pisania postów i robienia zdjęć na pewno te zmiany nie będą aż tak widoczne, bo tego nawyku nie da się tak po prostu zmienić. Jednak będę się starać, aby zarówno posty jak i zdjęcia tutaj były ciekawe, ale nadal w moim stylu. Ale nie ukrywam, że będę eksperymentować.

DSC_8286eee

Przeniesienie ponad 4500 postów ze zdjęciami oraz komentarzy zajęło połowę tego czasu, podczas którego mnie nie było. Do tej pory większość postów nie ma przydzielonych kategorii, niektóre nie mają zdjęć, ale będę to systematycznie poprawiać, żeby jak najszybciej skończyć. Póki co, daję Wam chwilę do zapozniania się z moim nowym blogiem i jego wyglądem. Zdradzę też, że w zakładce ”blog” posty będą wyświetlane niemal w identyczny sposób jak na blogspocie! A już od jutra wracam do Was z nowymi postami!

DSC_8284ee

Mam ogromną nadzieję, że nadal będziecie ze mną i że mój nowy-stary blog Wam się spodoba! 🙂

Share: