o profilu turystycznym

Tak jak wcześniej pisałam-dziś w mojej szkole były dni otwarte, więc z racji tego troszkę opiszę swoją klasę, a właściwie profil na jakim się uczę:) Jestem na profilu: obsługi ruchu turystycznego.
Wybierając szkołę z początku nie wiedziałam, że w moim mieście jest taki ciekawy profil. Dopiero na krótko przed składaniem podań zdecydowałam się złożyć do tej klasy. No i udało się!

Prócz podstawowych przedmiotów takich jak matematyka, chemia czy wf, mamy też przedmioty zawodowe (to one powinny nas najbardziej interesować). 
W pierwszej klasie były to:                                          
– podstawy turystyki                                                    
– obsługa ruchu turystycznego                                      
– przedsiębiorczość                                                     
– ekonomia i prawo w turystyce
– geografia turystyczna 
– obsługa informacyjna 
W drugiej klasie kilka przedmiotów się wykruszyło, a kilka doszło: 
– obsługa ruchu turystycznego
– ekonomia i prawo w turystyce 
– geografia turystyczna
– obsługa informacyjna
– język angielski zawodowy 
– zajęcia praktyczne 

Moje zdanie co do tych przedmiotów: ekonomia, przedsiębiorczość nie są zbyt ciekawe. Przedmioty turystyczne i geografia zdecydowanie dla osób, które się tym interesują. W dużej mierze nasze podejście do przedmiotu będzie zależało od nauczycieli. Według mnie w mojej szkole całkiem dobrze na nich trafiliśmy. Lekcje są przyjemne, choć czasem mamy sporo nauki. W wyborze takich szkół bardziej powinniśmy się przykładać do przedmiotów, które chcemy zdawać na maturze i oczywiście do zawodowych (po maturze, jest też egzamin zawodowy). Także inne przedmioty można trochę odpuścić:)

Co nas czeka w trakcie nauki? 
Podczas nauki są praktyki. Możecie je mieć w hotelach, biurach podróży, czy innych miejscach związanych z turystyką, gastronomią i noclegami. Takie praktyki zazwyczaj są w wakacje.
Co możemy robić po ukończeniu szkoły? 
Generalnie to wszystko co związane z branżą turystyczną! Oczywiście po różnych dodatkowych kursach, studiach itd. Choć ukończenie technikum pozwala nam już pracować.

Może to choć trochę pomoże wam w decyzji dotyczącej wyboru szkoły♥

Share: