obramowanie zdjęć

Hej!
To będzie post poniekąd dotyczący mojego sposobu na obróbkę zdjęć 🙂

Odkąd zaczęłam prowadzić pierwszego photobloga, również zaczęłam bawić się w ramki wokół zdjęć. Pamiętam, jak moja bliska znajoma śmiała się ze mnie, że mam manię dodawania różnych ramek czy marginesów do moich fotek. Chciałam, żeby zdjęcia dodatkowo się czymś charakteryzowały. Jak nie cieniutkie, białe obramowanie, to grube, czarne marginesy na równoległych bokach. Po pierwszych moich przygodach z kradzieżami zdjęć, zaczęłam je też podpisywać- uważam, że to kolejny dobry sposób na to, aby zdjęcia się wyróżniały. Wszystko robię w photoscape:


(przy okazji ramka, której czasem używam do wyszukanych)

Mając wcześniej bloga na onecie zwykle dodawałam czarne ramki oraz podpisy. Kiedy postanowiłam przenieść się tutaj, zaczęłam zaokrąglać ramki, żeby potem móc wpasować je w tutejszy wygląd strony (strona postów też jest zaokrąglona), z resztą ciemne obramowanie niezbyt tutaj pasuje. Zrezygnowałam też z popisywania, które zaczęło mnie irytować^^.

Przypadkowe zdjęcia z ogródka, z poszczególnymi ramkami:
zdjęcie z 2009r.

-//- 2010r.

-//- 2011r.

Podsumowując: W pierwszym roku prowadzenia bloga obramowania były najczęściej czarne. W kolejnym zdecydowałam się na zaokrąglenia (które weszły mi w nawyk^^) Kto wie, może w tym roku odkryję jeszcze inną rameczkę ^^ A wam, które obramowanie na moim blogu podoba się bardziej?

Czy któraś z was też próbuje jakoś wyróżnić swoje zdjęcia i wpasować do wyglądu bloga?
Może macie jakieś dodatkowe metody ;)?

Share: