pałac i park w Nieborowie

Witam!

W sobotę postanowiliśmy odwiedzić miejscowość Nieborów, w której znajduje się ciekawe i piękne miejsce. Dowiedziałam się o nim dosłownie kilka dni temu, gdy szukałam atrakcji województwa łódzkiego. Mianowicie Pałac Radziwiłłów z ogrodem barokowym oraz parkiem. Ostatni dzień października okazał się idealnym dniem na odwiedziny tego miejsca! Jesienna sceneria i słoneczna pogoda tworzyły cudowną atmosferę.

Według wielu informacji turystycznych zespół pałacowo-ogrodowy w Nieborowie należy do jednych z najpiękniejszych w Polsce. I potwierdzam, również uważam, że jest tam przepięknie!

 

 

Pałac Radziwiłłów powstał ok. 1700 r. W środku pałacu znajduje się muzeum. 
Zanim weszliśmy do muzeum wybraliśmy się jeszcze pospacerować po ogrodzie i parku, który roztacza się z drugiej strony pałacu. Najpierw udaliśmy się nad staw, gdzie przez chwilę posiedzieliśmy, a następnie przeszliśmy się szeroką aleją lipową z wielkim pasem trawy pośrodku.
Pierwszy platan posadzony w Polsce. To drzewo jest ogromne! 

 

 

Długa Aleja Lipowa

 

edit: zostawiam krótkie video z Nieborowa!
Czy ktoś z Was był w Nieborowie? Jak Wam się podobało?

Jestem oczarowana tym miejscem i napewno wybiorę się w tam ponownie, a także do pobliskiej Arkadii Heleny Radziwiłłowej, na którą nie starczyło nam czasu, a która na pewno wiosną lub wczesnym latem będzie prezentować równie pięknie jak jesienią!

Share: