roses from Bulgaria

Hello!
Przed chwilą natknęłam się na post, który napisałam kilka miesięcy temu. Postanowiłam zrobić zdjęcia i szybko go dodać! Dotyczy on kosmetycznych pamiątek jakie przywiozłam sobie i mojej mamie z Bułgarii-kraju słynącego.. z róż!

Początkowo nie wiedziałam o tym, że w tym państwie królują różane produkty. Dziwiło mnie to, że niemal na co drugim stoisku można spotkać kosmetyki tej samej firmy, w tych samych opakowaniach o różanym motywie. Dosłownie co chwilę wpadały mi w oczy różowe pudełka. Kremy, szampony, perfumy, mydła, a nawet spotkałam różane galaretki, a nawet soki (to akurat w sklepie spożywczym)! Aż w końcu ktoś przybliżył mi informacje o tym, że właśnie Bułgaria słynie z wielkich plantacji róż.

Dlatego obowiązkowo kupiłam różane pamiątki! Które nie dość, że ładnie się prezentują, nieziemsko pachną to jeszcze okazały się.. bardzo tanie! Za poniższe kosmetyki: zestaw składający się z kremu na dzień i noc, oraz mleczka zapłaciłam ok. 7zł. , a za mydełko ok. 3zł!

Także, jeżeli wybieracie się w przyszłe wakacje do Bułgarii koniecznie przywieźcie ze sobą różane wyroby, a najlepiej kosmetyki! Naprawdę polecam!

Share: