travel by train

Hej!
Jak zdążyliście już wcześniej zauważyć i przeczytać nasza podróż do Sosnowca odbyła się pociągiem. Co prawda nie z Tomaszowa (bo nie ma bezpośredniego połączenia), ale z Piotrkowa. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ do tej pory zdarzyło mi się jechać pociągiem dwa razy i to na odcinku jakiś 15km^^.

Przejazd pociągiem na trasie Piotrków Tryb.-Sosnowiec trwał mniej więcej 2 godziny. Sprawił mi on największą frajdę, bo zazwyczaj podróżowałam autem. W drodze powrotnej jechaliśmy wagonem pierwszej klasy. Ale wcale nie mieliśmy na niego biletu… po prostu zabrakło miejsc i musieli go dostawić^^ Nie różnił się zbytnio od tego zwykłego, no może tylko tym, że był nowszy. Naprawdę nie wiem czemu cena biletu w pierwszej klasie jest tak wysoka:o.

A tak poza tym to nie rozumiem, dlaczego wszyscy narzekają na pociągi. Według mnie dają o wiele większy komfort jazdy (oczywiście pod warunkiem, że nie ma mnóstwa ludzi), niż np. autobus. Jazda autobusem do Kielc mnie niezwykle wymęczyła. Mieliśmy o wiele mniej kilometrów, a spędziliśmy tam tyle samo czasu, co podczas drogi do Sosnowca! Myślę, że jeszcze nie raz zdecyduję się na podróżowanie pociągiem, szczególnie w naszym kraju. Po drodze można zobaczyć piękne krajobrazy:)

PS. Miałam nagrać więcej filmików, ale nie miałam naładowanej baterii:(

Share: