ulubione miejsce

Hej, hej!
Zostały jakieś dwa tygodnie do mojego wyjazdu do Chorwacji. Chciałam krótko napisać o tym dlaczego tak bardzo uwielbiam ten kraj! Wiem, że kiedyś odwiedzę takie państwo, które może tak samo mi się spodobać, a może nawet bardziej, ale Chorwacja jest tym miejscem, do którego mam ogromny sentment.Kiedy pierwszy raz w 2007 roku wyjechaliśmy do Chorwacji byłam ogromnie podekscytowana, że mogę zobaczyć dotąd mi nieznane miejsce. Szczerze mówiąc przed pierwszym wyjazdem to nawet nie oglądałam żadnych zdjęć i nie wiedziałam jak ten kraj wygląda! Jechałam po prostu w ciemno.

I wyszło na dobre. Byłam ogromnie zaskoczona i nie mogłam uwierzyć jak tam jest pięknie. Czułam się jak w raju! Góry, które wyłaniały się z morza, niesamowite plaże, turkusowa, przejrzysta woda, cudowna natura i zieleń, wszelkie krajobrazy w różnych częściach kraju zapierały dech w piersiach.

Każde z kilkunastu miast i miasteczek, w których byłam mają swój niepowtarzalny urok. Pokochałam przechadzać się chorwackimi uliczkami. Urzekła mnie architektura, te wąskie zakamarki, mnóstwo doniczek, schodków, balkoników i nawet witryny sklepów czy restauracji wyglądają ciekawie. Pomimo ogromnej ilości turystów jest tak spokojnie, a niekiedy nawet wydaje się, że ich w ogóle nie ma!

Trogir, w tym roku wybieramy się na wyspę Ciovo tuż przy tym mieście!

Zawsze wyjazd do tego kraju równał się z ucieczką od rzeczywistości. Przenosiłam się w zupełnie inne miejsce.
A Wy macie jakiś kraj, miasto lub miejsce, które darzycie takim sentymentem? 🙂

PS. Post odnośnie miejsc w Chorwacji, w których byłam i je polecam znajdziecie tutaj.

Share: