Ulzzang

Często mylimy tzw. ”japan style” z Ulzzang. Właśnie o tym na początek dzisiejszego dnia!

Ulzzang to określenie tyczące się ładnych, naturalnych dziewczyn, które ubierają się dość charakterystycznie. Publikują swoje zdjęcia w internecie i zwykle są pasjonatkami fotografii. Na zdjęciach prezentują siebie/swój strój, a przy tym ciekawie je przerabiają, aby fotki były bardziej artystyczne. Często zdarza się, że zostają zauważone przez różne agencje i wtedy stają się fotomodelkami. Przed obiektywem wypadają naturalnie i to mi się podoba:

Na zdjęciach można zobaczyć codzienność, w ciekawej, sympatycznej formie; 

Są urocze, słodkie i przyjemnie ogląda się ich zdjęcia. Ich styl inspiruje, choć tak na prawdę wydaje się zwykły, ale ma to coś. Możemy zobaczyć u nich przeróżne połączenia, co chwilę nowe odsłony. T-shirty, legginsy, trampki; koszule, jeansy, emu; sukienki, kapelusze, baletki – łączysz co chcesz! Koreanki bawią się swoimi ciuchami, można to zobaczyć na wielu zdjęciach jakie krążą po internecie. W przeciwieństwie do japońskich styli, tu nie obowiązuje ciągłe przestrzeganie zasad sposobu ubierania.

Są to moje spostrzeżenia dotyczące Ulzzang. Style i zdjęcia Koreanek podobają mi się od kilku lat i często czerpię z nich inspiracje. Uważam, że w naszym kraju ”korean style” ma spore szanse na przebicie się 😉 A wy jak myślicie? Czy Polki mogą inspirować się Koreankami ?

O koreańskim stylu więcej dowiedziecie się na blogu azjatyckicukier.blogspot.com
Więcej inspiracji z mojego bloga dotyczących koreańskiego stylu ubierania click.

Share: