Wspomnienia z podróży: Norwegia 2013

Witam!
Jako, że w tym roku nie wybieram się na żaden majowy wyjazd to dziś wróciłam wspomnieniami do mojej podróży do Skandynawii, która odbyła się dwa lata temu właśnie w majówkę!

W Norwegii spędziliśmy blisko 5 dni. I pomyśleć, że bilety do Norwegii kosztowały mnie niespełna 40zł! Nie mieliśmy planów dotyczących zwiedzania, zdaliśmy się na na naszego znajomego, który nas u siebie gościł. Nastawiliśmy się na podziwianie natury. Zobaczyliśmy sporą część okolicy, w której mieszkaliśmy. Przejazdem mogliśmy zobaczyć uliczki miasta Moss, mnóstwo okolicznych jezior oraz przepiękne wybrzeże wyspy Jeløy o zachodzie słońca! Ciemno robiło się o 22! To były niesamowite widoki!

Oczywiście odwiedziliśmy też stolicę Norwegii-Oslo. Niestety, ale całą podróż do Oslo bardziej wspomniałam jako wielki korek i brak miejsc parkingowych w centrum! Jednak udało nam się zobaczyć skocznię Holmenkollen, a także dziwaczny park Vigelanda. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy w punkcie widokowym i podziwialiśmy fiordy oraz stolicę z drugiej strony zatoki.
Więcej relacji z mojej skandynawskiej podróży możecie zobaczyć tutaj!

Przez dłuższy czas po powrocie byłam zdania, że jedna podróż do Skandynawii pod kątem ”odhaczyć” wystarczy, ale niedawno doszłam do wniosku, że chętnie bym się ponownie tam wybrała. Szczególnie na północ Norwegii, aby zobaczyć te największe fiordy. To trzeba przyznać, widoki są przepiękne, natura wydaje się niemal nietknięta przez człowieka. Idealne miejsce do odpoczynku!

Czy ktoś z Was był kiedyś w Norwegii? 🙂 

Share: