współprace-czym dla mnie są?

Hej!
Już dawno zauważyłam, że sporo początkujących (i nie tylko) blogerów zostawia na moim blogu pytania dotyczące współprac z różnymi firmami. Jak wiecie mam na swoim koncie kilka takich ”zabiegów” i chciałam teraz trochę o tym napisać. Głównie o tym, czym w ogóle są dla mnie takie współprace.

Zacznę od tego, że prowadzę bloga już przeszło cztery lata, dlatego czasem korzystam z okazji jeśli jakaś firma proponuje mi współpracę, nawet jeśli jest to jednorazowe. Uważam, że mam do tego prawo przy mojej formie blogowania, a przede wszystkim pasji jaką w to wszystko wkładam. Darmowe ciuchy, biżuteria czy gadżety to nie powody dla których prowadzę swojego bloga. Czytelnicy, którzy są ze mną od początku wiedzą o tym, że dla mnie to po prostu bonus. Niektóre blogi powstają tylko po to by czerpać korzyści, a ja uważam, że współprace z różnymi firmami to tylko taki dodatek i ”dorywcza praca” dla blogera, bo prawdziwą pracą jest blogowanie, a zapłatą zainteresowanie czytelników 🙂

Dodam, że niektórych współprac podejmuję się z myślą, o pewnej przyszłościowej sprawie o której póki co wiedzą tylko moi najbliżsi. Chcę na własnej skórze przetestować dane produkty (np. akcesoria, ubrania) czy są godne polecenia i czy w przyszłości będę mogła powrócić do sklepu i coś zamówić.
Drugą sprawą jest to, że wolę oszczędzać pieniądze, więc możliwość współpracy ze sklepem, który oferuje rzeczy w moim stylu i guście daje mi ogromną radość, bo nie dość, że mogę odłożyć jakąś kwotę na coś innego to jeszcze zyskam wymarzony ciuch. To są niektóre z motywów dla jakich podejmuję się współprac. Teraz jestem zaangażowana w firmie sąsiadów i tak naprawdę to już przeszło ze współpracy do pracy. Stąd też tyle o tym na moim blogu. Tego rodzaju rzeczy sprawiają, że blog staje się bardziej różnorodny. Tak czy inaczej, mam pewne ograniczenia co do współprac. Zazwyczaj godzę się tylko na takie, które pasują do mnie i mojego bloga. Cieszę się, że mam takie możliwości i szczerze przyznam, że to dla mnie ogromne wyróżnienie, że jakaś firma czy sklep chce ze mną współpracować, a nawet pracować. To fajne doświadczenie!

To tyle jeśli chodzi o moje zdanie co do współprac z firmami 🙂 

Share: