Wybrzeże Laganas

Witam!
Nadszedł czas na kolejną dawkę zdjęć z wyspy Zakynthos! Pokażę jak wyglądał nasz drugi dzień na tej cudownej wyspie. Patrząc na zdjęcia stwierdziłam, że absolutnie zakochałam się w tej części Grecji!

Drugiego dnia pobytu postanowiliśmy się skusić na rejs po Morzu Jońskim. Weszliśmy na motorówkę ze szklanym dnem i wypłynęliśmy w kilku godzinny rejs 🙂

Kilka minut po wypłynięciu z płycizny zatrzymaliśmy się i czekaliśmy na główną atrakcję wyspy.. żółwie! To bardzo powolne.. ale i szybkie stworzonka. Najpierw się droczą przez 15 minut ”wynurzę się.. nie wynurzę się”, a jak już się namyślą to wystawią łepek na 3 sekundy^^

Następnie płynęliśmy wzdłuż malowniczego wybrzeża Laganas. Klify, łuki, groty, malutkie kamieniste wyspy, dryfujące łódeczki. Wszystko tworzy niesamowite widoki!

Po prawie godzinnym rejsie wpłynęliśmy do turkusowej ”laguny”. Kamieniste dno sprawiało wrażenie, że jest tam bardzo płytko, a jednak to bardzo mylne skojarzenie! To prawie 3 metry głębokości!
Kolejnym przystankiem był krótki postój w grocie, do której można wpłynąć motorówką, ale także się kąpać! Ale ja bym się nie odważyła, haha. Tam jest bardzo ciemno! 

Na koniec zatrzymaliśmy się na godzinę plażowania na żółwiej wyspie. To na tej plaży żółwie Caretta składają swoje jajka. Nawet turyści mają wyznaczone miejsca gdzie mogą leżeć.

i w końcu video z tego dnia:

(oglądaj w najlepszej jakości;)
Share: