zabawa z wodą

Czas na foto-poradnik !  
Zacznę od tego, że ciągle się uczę, ale śmiało mogę się podzielić z innymi fotoamatorami swoimi sposobami na pstrykanie fotek 🙂 W tym poście – zabawa z wodą. 
Nie od dziś wiadomo, że musi być dobre światło, żeby nam wyszło dobre zdjęcie. Jednak w mojej łazience, w której to wczoraj siedziałam z aparatem jest tylko jedno małe okno, które nie daje za wiele światła. Ale dałam sobie z tym radę. I tak chciałam uzyskać taki efekt, by lecąca woda nie była wyostrzona, a rozmyta. Żeby było widać, że jest w ciągłym ruchu. 
W moim Nikonie pokrętło ustawiłam na ”S” – Preselekcja czasu. Obiektyw – 35mm, ustawiony na tryb ręczny. Ustawienia: światło 1.8, czas otwarcia migawki 1/100, 1/80. Ostrość ustawiałam na pojedyncze punkty: kropelkę, paznokcia, palce.

Z dłuższych czasów migawki można korzystać w celu podkreślenia wrażenia ruchu, natomiast z krótkich do „zamrożenia” ruchu. To tej opcji używamy również do nocnych zdjęć ruchliwej drogi (Click) Do tego typu zabawy niezbędny jest statyw, choć tutaj statyw zastąpiłam półką w której znajduje się zlew^^ Mam nadzieję, że ten post wam się przyda! 🙂

Baj Baj!

Share: