plastikowe zakrętki

W zeszłym tygodniu pisałam wam w poście o frugo, że dodam post po części związany z tym tematem. No może nie do końca było wiadomo o co chodzi, ale miałam na myśli opakowania po napojach.
A jeszcze dokładniej-plastikowe zakrętki.

Możliwe, że już słyszeliście o akcji związanej z takowymi korkami. Ale pragnę przypomnieć zapominalskim i powiadomić tych, którzy jeszcze o tym nie słyszeli:)

Niemal w każdym domu używamy różnych plastikowych opakowań z nakrętkami. Często segregujemy plastiki, nie wiedząc, że korki można wykorzystać w celach charytatywnych.
Pieniądze ze skupu tych pozornie małych, nic niewartościowych nakrętek przekazywane są na kupno wózków inwalidzkich czy rehabilitacje osób niepełnosprawnych.

Czy wiecie ile średnio potrzeba takich korków na zakup jednego wózka? ok. 30-40 ton! To brzmi przerażająco i wręcz wydaje się niewykonalne. A jednak! Przy zużywaniu plastików przez przeciętnego obywatela po jakimś okresie czasu jest on wstanie zapewnić taki wózek!

Takie akcje prowadzą różne instytucje, szkoły, przedszkola, osoby prywatne, czy specjalizujące się w tym grupy. Możecie dowiadywać się o tym od swoich znajomych, rodziców, czy przez internet.
W moim mieście na pewno zbierają korki w niektórych szkołach i przedszkolach!

Pragnę też ostrzec przed oszustami: pamiętajcie, że należy dokładnie sprawdzić dokąd dajemy nasze uzbierane korki, aby trafiły w dobre ręce!

Więcej na temat tej akcji możecie przeczytać tutaj

Post opierany na wielu sprawdzonych informacjach wyszukanych w internecie. 

Share: