sprzedaż w Internecie

Kilka dni temu pisałam o tym, że napiszę post odnośnie sprzedaży w internecie i wreszcie go napisałam! Zrobiłam to w formie odpowiedzi na pytania (jakie nie raz zadawali mi czytelnicy) 🙂

Sprzedaż w internecie jest coraz popularniejsza, wiele osób sprzedaje przeróżne rzeczy, a niektórzy chcieliby zacząć. Myślę, że napisałam tu o najważniejszych sprawach, z jakimi powinien zapoznać się każdy, kto chce rozpocząć sprzedawanie online. 

-Gdzie sprzedawać? Czy trzeba za to płacić?
Według mnie jednym z lepszych rozwiązań jest szafa.pl, ale nadal najpopularniejszym miejscem pozostaje allegro.pl. Za sprzedaż w internecie się płaci, ale niewiele (wszystko zależy od kwoty za jaką sprzedajemy daną rzecz). Oba wymienione portale ściągają prowizję od sprzedaży przedmiotów, co czyni sprzedawców legalnymi użytkownikami tych serwisów. 
-Jak działa szafa.pl? Jak na niej sprzedawać?
Szafa.pl daje możliwość sprzedaży głównie ubrań i dodatków. Żeby sprzedawać musimy na wstępie przelać na konto szafy kilka złotych, wtedy nasze konto będzie zweryfikowane i będziemy mogli rozpocząć sprzedaż. To bardzo proste, nie musimy tworzyć żadnych szablonów itd. Wystarczy dodać zdjęcie zaznaczyć odpowiednie parametry, dodać opis, podać wymiary rzeczy, wycenić i gotowe! 
-Jakie rzeczy sprzedawać i jak je wyceniać? 
Rzeczy, które sprzedajemy powinny być przede wszystkim zadbane, w dobrym lub nienaruszonym stanie. Wycena zależy od kwoty jaką zapłaciliśmy za daną rzecz i od naszej pracy jaką wkładamy w jej jak najlepsze zaprezentowanie. Mam tu namyśli upranie, uprasowanie, zrobienie zdjęć-całą tą pracę powinniśmy wykonać, aby rzecz zyskała na wartości i kogoś zainteresowała. 
-Ile kosztuje wysyłka? Jak określać jej cenę? Jak wysyłać?
W zależności od rodzaju i wagi wysyłki, jej ceny będą się wahać. Trzeba wstępnie przewidzieć dany koszt, zapoznać się z cennikiem poczty. Do kosztów przesyłki należy, także dodać koszt koperty itd. Rzeczy najlepiej wysyłać paczką lub listem poleconym, czy to ekonomicznym czy priorytetem (to pozostawić do wyboru kupującemu), aby mieć potwierdzenie nadania. 
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania piszcie w komentarzach 🙂 Odpowiem na nie jutro rano!
Bye!
Share: