J-Rock

Witam!
Jakoś od kilku dni mam fazę na słuchanie J-rocka. Dlatego też pomyślałam sobie, że może nieco o nim napiszę, ponieważ rzadko pokazuję tutaj piosenki zaliczające się do Japońskiego rocka 🙂 Możliwe, że niektórych to zainteresuje, bo planuję częściej pokazywać tu różne tego typu zespoły i piosenki.

J-Rock trudno nazwać gatunkiem muzycznym, ponieważ odwołuje się do przeróżnych gatunków. J-rock kojarzy mi się też z nietypowymi i oryginalnymi stylami. Czasem stroje i charakteryzacja wydają się przerażające, ale idzie się przyzwyczaić 🙂
Zespołów jest ogrom, jednak nie mam jedynego-ulubionego, generalnie podobają mi się poszczególne, czasem pojedyncze piosenki, jakiś napotkanych grup.

Jedne z moich ulubionych zespołów :

Myślę, że japoński rock nie jest dla wszystkich, niemniej jednak sądzę, że po zagłębieniu się w różne utwory można go polubić! – Tak bynajmniej było ze mną. Nałogowo zaczęłam go słuchać, dopiero po obejrzeniu Nany. Właśnie wtedy przekonałam się do J-rocka. 

Jakiś mix różnych utworów dla przykładu :
A teraz idę spać.

67 thoughts on “J-Rock

 1. An Cafe nie lubię, ale za to reszta jest boska. Polecam Ci jeszcze takie zespoły jak Dir En Grey, Gackt, Mucc i Miyavi.
  Generalnie kocham j- rock'a ^^

 2. Kocham the GazettE i Alice Nine. Są świetni <3
  Co do One ok Rock mam dwie ulubione piosenki jak na razie 😛 An Cafe jeszcze nie słuchałam…
  Świat j-rocka jest wielki, ale warto się w to zagłębić ;D

 3. ja za to nie znam tego! ale jeśli ty tego słuchasz to pewnie też skubnę nieco tych 'japanesse songs' ;))
  pozdrawiam serdecznie!!
  oraz , dziękuję za komentarz w moim poście o zimie! ;))

 4. Uh, wszystkie zespoły znam i słucham wszystkich nałogowo ~! Polecam jeszcze bardzo : Miyavi, Dir en Grey, SuG, Girugamesh, i wymieniać tak mogę gdyż mam swoich ulubionych zespołów z 30 XD'' Pewnie o jakimś ważnym zapomniałam :c

 5. Kiedyś słuchałam wszystkiego jak leci jeśli chodzi o j-rock. Teraz jestem bardziej wybredna. Większość ludzi kojarzy te zespoły jako 'bandę dziwnych kolesi z jeszcze bardziej dziwnymi fryzurami i w ubraniach z kosmosu'. 😉 Niestety takie ludzie mają pojęcie. Często nawet nie dadzą im szansy i nie posłuchają kilku utworów. Zahaczyli o jeden nieudany kawałek i już mają wyrobione zdanie.
  Jrock to też zespoły takie jak BUMP OF CHICKEN.
  Link do mojej ulubionej piosenki –> http://www.youtube.com/watch?v=mTdcxQZcQAE

 6. Jeszcze wspomnę, że większość ludzi nie jest otwarta na nowości. Nie mówię tu tylko o azjatyckiej muzyce. Słuchają tylko co zaserwuje im radio, mtv i viva. Przecież każdy kraj ma dobre zespoły.
  Może kiedyś zbiorę się w sobie i napiszę o zespołach, które odkryłam.
  Bo przecież Indie to nie tylko bollywood. A czy znamy zespoły chociażby z sąsiednich państw? No może jakieś nieliczne. Polecam też Skandynawię, kopalnia cudownych piosenek.

 7. Hej!!! Od kilku dni śledzę Twojego bloga. Jest świetny… Bardzo mi się podoba….
  Pozdrawiam i zagłądam coraz częściej!!!

 8. Spoko, bałam sie, że moze nie doszedł, bo napisałam baaardzo długi odnosnie wczorajszego incydentu

 9. heh, jeśli chodzi o mnie to An Cafe troszkę podupadło na jakość od momentu odejścia Bou. Strasznie lubiłąm tego basistę, może dlatego mam takie odczucia. Ale cóż choroby nikogo nie wybierają i dobrze, że Bou poświęcił się rodzinie! Brawa dla niego. Co do zespołów, które uwielbiam i ubóstwiam to Miyavi (jak ja się cieszę, że mogłam być na jego koncercie! <3) oczywiście Gazette, Kai wymiata na garach, a moim best rock ever momentem jest solówka Kaia i Reity! http://www.youtube.com/watch?v=9Ded6-YnNZ4 (dla chętnych to to solo :D) no i L'arc en ciel, a ulubiona pisoenka to Yokan, cover Dir en greya. Polecam!
  no i z mojej listy wypada na pewno Gackt, nie weim jak można go nazwać rockowym objawieniem 😀

 10. Mnie niestety to nie bierze, za to ostatnio wsłuchałam się w stare piosenki zespołów takich jak Bon Jovi, Aerosmith, Red Hot Chili Peppers i tak dalej 🙂

 11. japońska muzyka, coś co uwielbiam <3 z rocka to słucham właśnie An Cafe <3 polecam jeszcze zespół Kalafina i FictionJunction, taka bardziej spokojna muzyka 😉

 12. uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam. <3
  a słuchasz k-rocka? Jeśli tak, to polecę The Trax, Cherry Filter. Pozdrawiam 😉

  xxtomaszowiankaxx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.