leaves art

Dzisiejsza pogoda trochę dobija. Nie przepadam za taką odsłoną jesieni, ale też jest potrzebna.

Ale nie chcę pisać o pogodzie, a o liściach, które zazwyczaj kojarzę z jesienią (te jesienne, spadające i kolorowe, często wykorzystywałam do różnych prac^^)

Trafiłam na dość ciekawą odsłonę liści. Są na nich wyrzeźbione ilustracje Nature Art z Chin.
Niesamowite, że człowiek jest w stanie stworzyć coś takiego na liściach! Żeby zrobić takie dzieło jak poniższe, trzeba ręcznie usunąć powierzchnię liścia, ale tak by jej nie uszkodzić, bez wycięcia żył. Dopiero wtedy można stworzyć jakąś ilustrację. Najczęściej do takich rzeźbień używa się liści z drzewa Chinar, które rośnie głównie w Chinach, Indiach czy Pakistanie. Liście Chinar przypominają liście Klonu.

67 thoughts on “leaves art

  1. o no proszę.. tego jeszcze nie widziałam..:) A co do Twojego pytania jaki zawód wykonuję to.. jeszcze żaden.:P Jestem studentką, w tej chwili czwartego roku prawa.. a prawo ma to do siebie, że jest bardzo mało zajęć obowiązkowych, a sporo nauki w domu, dzięki czemu mogę podróżować, nie bojąc się nieprzyjemności na uczelni:)

  2. O ja… Do tego potrzebne są lata praktyki i OGROMNA cierpliwość! Moja dusza artysty ubolewa, że nie jest w posiadaniu ani jednego, ani drugiego. A słyszałaś o malowidłach na piórach…? Również niesamowite. 🙂

  3. co myślisz o nikonie 3100? lepiej kupić 5100 czy 3100, liczę na twoją pomoc, bo dużo czytam a dalej nic nie wiem ^^

    1. prosze prosze prosze! doradź mi .. wiem że znasz nikona 3100 bo twoja koleżanka go ma a nikona 5100 sama posiadasz 😉

  4. Ankyl pisałaś w tamtym poście że robisz porządki w szafie . I mam takie pytanie czy te rzeczy będziesz dawać na szafe.pl ?

  5. pięknie się to prezentuje. jednak aby stworzyc cos takiego, trzeba mieć naprawde dobre oko i cierpliwość- podziwiam artystów, którzy tworzą takie prace.

    zapraszam ;D

  6. nie wiem dlaczego ale liście na ziemi zawsze dają mi na myśl, że ukryta pod nimi jest niespodzianka 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.