Coraz więcej.

Hej !
Dziś postanowiłam napisać o papierosach – stało się to przez pare osób od których dowiedziałam się, że zaczęły palić. Nigdy nie paliły, a tu nagle tak poprostu zaczęły. Zdziwiłam się, bo nie pomyślałabym, że właśnie te osoby mogą palić! Jaką usłyszałam odpowiedź? Teraz to prawie każdy pali. No w sumie racja, przecież już nie ma w tym nic dziwnego. A właśnie jest.
Wydaje mi się, że ktoś kto zaczyna palić pod pretekstem, że każdy to robi, to pali tylko po to żeby nie być ‘gorszym’, może żeby zarzucić tekst ”chodź na szluga” i żeby wyjść z jakąś osobą z którą wcześniej by się nie wyszło . Myślę, że osoba która nie pali stojąc w gronie palących czuje się ‘nieswojo’ . Nie wiem. może tak jest, a może są inne powody.
Owszem, palenie to zły nałóg, i nie zdrowy, ale osobiście przywykłam do nastolatek z papierosem w dłoni. Szczerze mówiąc mnie to już nie dziwi. Ale nie sądziłam, że coraz więcej decyduje się na palenie. Może i dla szpanu, a może i z potrzeby własnej.
Wydaje mi się, że dużo osób w moim wieku lub nawet młodsze próbowały już zapalić.
Nie mam nic przeciwko papierosom, może tylko temu czasem okropnemu zapachowi . I uważam, że każdy ma prawo do swojego zdania na ten temat. Ja jestem obojętna. Palisz, nie palisz, dobra mnie to nie przeszkadza. Przecież po paleniu nie ocenia sie danej osoby, palenie jest jej jakimś nałogiem, może wadą – które niestety ma każdy . I to tyle.

Każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo być za i przeciw.  😉

___

A to mój dzisiejszy zakup ;D
serduszka 8.90, kuleczki chyba 3 zł;)

Koło 22 może jeszcze coś napiszę ! 😉
Pozdrawiam! 

Share: