mgła

Niestety nasz dzisiejszy spacer nie trwał za długo. Zaczęło się robić chłodno i mokro. Jak to zresztą bywa na łąkach. Tym bardziej, że słońce zaczęło się szybko chować za drzewa.

Kiedy wyszliśmy z lasku, zobaczyliśmy, że nad łąką zaczyna się robić mgła. Ja obładowana grzybami (bo nie mieliśmy żadnej torebki^^), rzuciłam je wszystkie na ziemię i zaczęłam pstrykać zdjęcia. Co jednak okazało się nieco trudne, ale w końcu udało mi się dobrać odpowiednie parametry:) 
chyba po raz pierwszy udało mi się tak sfotografować rosę!

po kilku minutach, zaczęło się coraz szybciej ściemniać:

Zostawiam was z ostatnimi postami i idę spać:) Na dziś mam napięty plan i nie wiem o której tu zajrzę. Ale postaram się w miarę możliwości jak najwcześniej! A tymczasem, życzę dobrej nocki! 

126 thoughts on “mgła

  1. potwierdzam, a u mnie na wsi ostatnie dni są przepiękne, słońce świeci a wieczory i poranki aż toną w złotych kolorach rosy oświetlanej przez słońce. Jesień tego roku jest piękna.

 1. proszę odpowiedz! na jakich parametrach robiłaś te zdjęcia? wiem że na manualu a dokładnie? proszę:( są przepiękne!

 2. Świetne jest to drugie zdjęcie rosy, sama kiedyś próbowałam zrobić kroplom wody na pajęczynkach zdjęcie, ale z moim aparatem to nie wyszło. ;c

 3. hej Aniu!
  mam pytanko :>
  jak to wygląda z tymi twoimi zestawami?:)
  wchodzisz do swojej garderoby myślisz, szukasz jak masz się dzisiaj ubrać? czy wchodzisz i już wiesz ?:D a może wcześniej układasz sobie już to w głowie?:D
  dziwne pytanie, ale mnie ciekawi:) bo zawsze masz wszystko starannie dobrane i to chyba zajmuje trochę czasu 🙂

  mam nadzieję, że odp!
  pozdrawiam, Oliwia:*

 4. Jejuś te zdjęcia są mega <3 mimo iż interesuje się modą , uwielbiam twojego lifestylowego bloga:>:) jest super a zdjecia są świetne bardzo inspirują , motywują:)

  1. pierwsze jest pożółkłe (tryb pochmurny daje taki efekt często i gęsto). zresztą zazwyczaj koloryzuję zdjęcia, żeby im nadać jednakowy klimat:) nie rozumiem co w tym złego ?

  2. no daje ale nie aż tak:) ja nie lubię zmieniać zdjęć bo wiem że to już nie jest moja praca a zasługa programu … Możesz wkleić jakieś oryginalne zdjęcie które było na blogu ? np. z poprzedniego posta, ale z wtedy z lasu co byłaś z Dawidem i robiłaś zdjęcia grzybom też 🙂

  3. nie wiem czy orientujesz się w RAW-ach, ale to właśnie one przyczyniają się mniej więcej do takich kolorów jak widzisz na powyższych zdjęciach, parametrów i ostrości, jakości i generalnie wszystkiego:) Każdy wiedzący coś na ten temat pasjonata i generalnie fotograf (nawet nie mówię tu o profesce) obrabia tylko rawy. Nie zrobisz idealnego zdjęcia bez ingerencji w nie. Np. GDY JEST CIEMNO 🙂 a powyższe zdjęcia robione przy zachodzącym słońcu, w cieniu, stałką, nie wyjdą tak jak w zwykłym świetle, gdzie nie musiałabyś aż tak wydobywać oryginalnych kolorów, jakie zapisał aparat odczytując dane ze swojej matrycy.

   Poza tym, każdy szanujący się pasjonata, ma swoją obraną taktykę, i czy bardzo przerabia czy nie, to tylko i wyłącznie jego indywidualna sprawa i być może charakteryzująca go cecha.

   Pozdrawiam.

  4. od kiedy robisz zdjęcia w RAW-ach? pisałaś że rzadko co albo prawie w ogóle:) szanuję Twoje zdanie, wyraziłam tylko swoją opinię;)

 5. trzecie zdjęcie wygląda jak obraz:*
  masz wielki talent
  chciałabym robic takie piękne zdjęcia
  asia

  1. oczywiście. Wg nie wiem skąd się bierze u niektórych stwierdzenie, że 'dobre zdjęcie=dobry aparat' i, że generalnie zdjęcie wyszło dobrze, przez aparat. No ale, żeby tak wyszło trzeba jeszcze jakieś pojęcie o parametrach mieć:) Przepraszam jeśli kogoś urażę, ale po prostu to zabawne czytać, że ma się dobry aparat, od osób, które nie mają za dużego pojęcia o zdjęciach^^

  2. no bo masz dobry aparat i nie wmawiaj że aparat nic nie daje .. Ty to wgl dość że masz taki aparat to nie umiesz go wykorzystać, bo okropnie zmieniasz zdjęcia … Trzeba mieć pojęcie o parametrach ale sama mam lustrzankę i na prawdę wystarczy trochę pozmieniać żeby zdjęcie wyszło dobre . Widać diametralną różnicę , jak np ja robiłam zdjęcia cyfrówką przez 2 lata i od 2 miesięcy mam lustrzankę i nawet zdjęcie zrobione lustrem przy złych ustawieniach( na początku byłam zielona) wyszło lepsze niż te z mojej cyfrówki… 🙂

  3. dlaczego oceniasz moje zdjęcia nie pokazując swoich:) poza tym, ja nie tylko robiłam zdjęcia nikonem 🙂 jakbyś weszła na mojego devianta (ale szacuję, że się nie chce^^) to byś widziała z jakich aparatów mam zdjęcia, a swoją drogą nawet na blogu pokazywałam zdjęcia z poszczególnych aparatów:) A ja chwaliłam swoje cyfrówki, i jakby działały to nadal bym korzystała:)

   TO NIE ZMIANA ZDJĘĆ, A OBRÓBKA HDR-ale chyba nie wiesz nic o tym^^. Nie zrobisz nic ze zdjęcia, na którym na dole jest ciemno, bez hdr-u.

  4. Lol,dziewczyno opamiętaj się. Ania pstryka zdjęcia na swój sposób i jak się jej podoba! Też z wielką przyjemnością chciałabym zobaczyć twoje zdjęcia..bo raczej po 2 miesiącach nie nauczysz się robić perfekcyjnie zdjęć a nawet tak samo jak Ania : /

 6. Hej, mam takie pytanko nie związane z postem. Czy wybierasz się na tą wycieczkę w styczniu do Warszawy do jakiegoś hotelu?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.