o wakacjach w Chorwacji

Tak jak kiedyś pisałam, czasem będę dodawać posty dotyczące moich podróży. Co prawda nie było ich za wiele, ale myślę, że mogłabym coś więcej o nich napisać.

Dzisiaj krótko opiszę jak wyglądały moje wakacje w Chorwacji. Byłam tam już trzy razy, także łatwo mi scharakteryzować te wyjazdy! 
Po pierwsze zacznę od tego, że z rodzicami nigdy nie korzystaliśmy z usług żadnego biura podróży! Nawet nie rezerwowaliśmy pokoi. Zawsze jechaliśmy w ciemno!
Dość istotną sprawą jest podróż autem. Droga z Polski do Chorwacji jest dość długa i męcząca, ale auto to najlepsze rozwiązanie kiedy chcemy zobaczyć coś więcej niż plażę i miejscowość, w której mieszkamy.  Dzięki temu, że za każdym razem jeździliśmy autem zobaczyłam niemal wszystkie najpopularniejsze miasta czy miejsca w Chorwacji. 
Kiedy dojeżdżaliśmy na miejsce zwykle szukaliśmy jakiś wolnych apartamentów (w okresie letnim wynajmuje się mieszkania/pokoje w zwykłych domach). Dosłownie w każdej Chorwackiej miejscowości znajdą się wolne apartamenty czy pokoje. Nocleg w takim mieszkaniu wychodzi znacznie taniej niż pokój w hotelu. I jeszcze-im dalej plaży cena również maleje! Minusem jest to, że nie mamy wyżywienia. 
No i na koniec zostawiłam kwestię wyżywienia. Jeśli jedziemy autem, możemy zabrać ze sobą trochę jedzenia, ale najważniejsze by zabrać zapas wody i generalnie jakiś napojów. Jak byłam ostatnim razem to napoje były dość drogie. Jeżeli ktoś lubi owoce morza to polecam jedzenie w knajpkach czy restauracjach jakie znajdują się przy deptaku. Oczywiście normalne jedzenie i fast foody też dostaniemy. Ceny są całkiem zbliżone do tych jakie są nad Bałtykiem.
Także podróże w ciemno i autem są dla mnie najlepsze! 
Kiedy tylko rodzice wypuszczą mnie spod swoich skrzydeł będę wybierała właśnie takie podróże! 
Jak podobał Ci się ten post i chcesz, aby częściej pojawiały się tego tupu notki:)? 
Share: