pytania i odpowiedzi

Witam ponownie!
Minął kolejny miesiąc od mojej przeprowadzki. Postanowiłam poszperać na blogu i zebrać najczęściej powtarzające się pytania związane właśnie z tym wydarzeniem. W tym poście krótko na nie odpowiem, ale chcę zachować odrobinę prywatności, więc nie będą to wyczerpujące opowieści 🙂

Pytania i Odpowiedzi!


Jak Ci się mieszka w Warszawie? 

-Całkiem dobrze, to dopiero początki, więc jeszcze za wiele nie mogę powiedzieć. Ogólnie nie czuję się jakbym mieszkała w Warszawie, haha 🙂

Dlaczego przeprowadziłaś się do Warszawy? Jaki jest tego powód?
-Z końcem technikum zaczęłam coraz częściej myśleć o tym, aby się przeprowadzić i spróbować się usamodzielnić. Dlaczego akurat Warszawa? Pierwszym powodem jest niewielka odległość od mojego starego miejsca zamieszkania. Mój chłopak wybrał tutaj uczelnię, a także mamy tu trochę znajomych i przede wszystkim sporą część mojej rodziny, więc nie czujemy się ”samotni”.

Na długo się przeprowadziliście? Na stałe czy tymczasowo?
-Zobaczymy, czas pokaże! 🙂

Ciężko jest się przestawić na samodzielne życie? 
-Według mnie wszystko zależy od danej osoby. Jeśli ktoś nie potrafi zmienić swoich przyzwyczajeń to może być mu ciężej, ale ja zawsze staram się szybko dostosować do sytuacji i być może przez to jest mi odrobinę łatwiej. Wiadomo nie zawsze jest kolorowo, ale tak jak ostatnio wspomniałam-staram się podchodzić do wszystkiego dość pozytywnie.

Nie boisz się, że to Cię przerośnie?
-Przychodzą takie momenty, że trochę się tego obawiam, ale nie można się poddawać!


Jak zareagowali Twoi rodzice na wyprowadzkę?
Normalnie. Właściwie to nie było tak, że podeszłam do mamy i powiedziałam ”za miesiąc się przeprowadzam”. Moja mama nawet mi to doradzała, bo sama nie do końca byłam do tego przekonana. Także to była raczej pozytywna reakcja. Zresztą moi rodzice wspierają mnie w decyzjach, którym są przychylni.

Nie obawiasz się utraty kontaktów ze znajomymi? 
-Nie. Teraz kiedy Internet, facebook i telefony zdominowały świat, utrata kontaktu jest niemal niemożliwa! Zresztą nie wyprowadziłam się na drugi koniec Polski 🙂
Jak często będziesz odwiedzać Tomaszów?
-Do tej pory zarzało mi się to dość często, pewnie z czasem będzie to raz lub dwa w miesiącu.

 Ile jedziesz z Warszawy do domu rodziców?
-Nieco ponad godzinę, chyba, że są korki w Raszynie to schodzi trochę dłużej^^

Macie dwupokojowe mieszkanie ? Salon plus sypialnia ? 
-Tak, zresztą pokazywałam w filmiku. Mamy dwa pokoje, salon jest połączony z kuchnią i przedpokojem, a do tego łazienka.

Wasze mieszkanie jest wynajęte czy własnościowe? 
-Oczywiście, że wynajęte 🙂

Napiszesz kiedyś post o Waszym mieszkaniu? Czym się kierowaliście przy wyborze, jak znaleźć w miarę tanie mieszkanie i czy życie w warszawie jest drogie?
-To dobry pomysł i myślę, że zrobię jakiś osobny post na ten temat!

Jak znalezliscie mieszkanie? Na jakies stronie konkretnej?
Znalazłam je na allegro :D! Polecam też otodom.pl oraz gumtree.pl.

Wybierając mieszkanie stawialiście na cenę czy standard? 
-Najpierw brałam pod uwagę lokalizację, ceny i dopiero później standard. Przejrzałam mnóstwo ofert i ta, którą wybrałam ostatecznie nawet przerosła moje oczekiwania!

Pokażesz swoje mieszkanie ? 
-W sumie to już mogliście je zobaczyć w ubiegłym miesięcu 🙂 Dodawałam filmik (tutaj).

Mogę wiedzieć ile tak mniej wiecęj płacicie za wynajem tego mieszkania?
-Nie będę dokładnie pisać ile, ale mniej niż 2000zł za całe mieszkanie. Koszty dzielimy na pół.

Jesteś taką typową panią domu, że sprzątasz, gotujesz, pierzesz czy raczej uważasz, że facet też powinien mieć w tym udział?
-Typową panią domu z pewnością nie jestem, bo dzielę obowiązki ze swoim chłopakiem. Myślę, że faceci powinni brać udział w wykonywaniu domowych obowiązków i pomóc swoim kobietkom 🙂

Jak się mieszka w nowym mieszkanku?
-A dobrze, przyjemnie. Można powiedzieć, że już się w nim zaklimatyzowałam i bardzo miło mi się do niego wraca. Jedyną wadą był sąsiad zza ściany, który uwielbia słuchać głośnej muzyki o dziwnych porach, ale już się z nim poznałam i doszliśmy do porozumienia. Teraz jest idealnie!


Dlaczego wynajęliście mieszkanie bez mebli? Wszystko do mieszkania kupujecie nowe? Czy rzeczy typu sprzęt AGD też?
-Nasze mieszkanie posiada meble, ale tylko wbudowane (szafy wnękowe, zabudowa w kuchni/łazience). Sprzęty AGD też już były, także nic nie musieliśmy kupować.


Daleko masz ze swojego mieszkania do pracy ?
-Nie! Mam tak blisko, że moim środkiem transportu są nogi! Dosłownie 10 minut piechotką.

Gdzie pracujesz? Napiszesz kiedyś coś więcej o Twojej pracy? 
-Wspomniałam o tym nieco ponad tydzień temu: pracuję w firmie medialno-marketingowej w biurze. Aktualnie odbywam tam staż. Myślę, że tak, czemu nie. To dość ciekawa praca 🙂


A co ze studiami? Odstawiasz na następny rok? Będziesz kontynuować naukę?
-Tak, będę. Jednak przyznam szczerze, że średnio co miesiąc zmieniają się moje pomysły odnośnie tego, czego chciałabym się dalej uczyć (mowa o studiach). Z pewnością chciałabym zrealizować jakieś kursy związane z moim ”tytułem” technika obłsugi turystycznej. Kto wie, może mi się to przyda. Chcę też rozpocząć naukę jakiegoś języka obcego. Jak to mawiają niektóre bliskie mi osoby ”na studia nigdy nie jest za późno, lepiej być pewnym wyboru”.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania nie związane z tymi powyższymi zostawiajcie je pod tym postem 🙂

Share: